Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kredyt Inkaso liczy na współpracę z Best

0
Podziel się:

Zwłaszcza w obszarze ekspansji zagranicznej czy windykacji portfeli zabezpieczonych.

Kredyt Inkaso liczy na współpracę z Best
(materiały prasowe)
bEKJfPvV

Kredyt Inkaso widzi możliwość osiągania korzyści ze współpracy z Best, zwłaszcza w obszarze ekspansji zagranicznej czy windykacji portfeli zabezpieczonych, poinformował prezes Paweł Szewczyk (na zdjęciu).

- Cieszymy się, że ma szansę powstać silna, polska grupa z mocnymi kompetencjami w każdym segmencie rynku wierzytelności. Dzięki współpracy dwóch polskich liderów rynku wierzytelności jesteśmy w stanie konkurować z największymi graczami zarówno tymi krajowymi jak i zagranicznymi. W naszej współpracy widzimy liczne efekty synergii jak również wiele komplementarnych obszarów obu spółek. W szczególności mam tutaj na myśli kompetencje w zakresie ekspansji zagranicznej czy windykacji portfeli zabezpieczonych - powiedział Szewczyk, cytowany w komunikacie.

Spółka przypomina, że zawarta przez Best przedwstępna umowa kupna 29,43 proc. akcji Kredyt Inkaso, ma wartość 152,29 mln zł co daje cenę 40 zł za 1 akcję. Spółka Best zawarła również wcześniej umowę z Haitong Bank, dotyczącą powierniczego nabycia pakietu akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Po sfinalizowaniu obu transakcji udział Best w kapitale zakładowym i ogólnej liczbie głosów na walnym zgromadzeniu Kredyt Inkaso ma wynieść blisko 33 proc.

bEKJfPvX

Best specjalizuje się w obrocie i zarządzaniu wierzytelnościami nieregularnymi. Grupa inwestuje w portfele wierzytelności (przede wszystkim bankowe) z wykorzystaniem funduszy sekurytyzacyjnych oraz świadczy usługi windykacyjne na zlecenie - na rzecz banków, firm telekomunikacyjnych, energetycznych oraz innych podmiotów oferujących usługi masowe. Best jest spółką notowaną na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

Kredyt Inkaso to firma zarządzającą portfelami wierzytelności. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r. Działa dziś w 4 krajach Europy Środkowo-Wschodniej, tj. w Polsce, Rosji, Rumunii i Bułgarii.

bEKJfPwy
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)