Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz Waterland skupił około 61,16 proc. akcji Kredyt Inkaso w wezwaniu

0
Podziel się:

WPEF VI Holding V B.V. - należący do Waterland Private Equity Investments B.V. - skupił w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso 7 911 380 walorów, stanowiących ok. 61,16% kapitału spółki, podał podmiot pośredniczący.

Fundusz Waterland skupił około 61,16 proc. akcji Kredyt Inkaso w wezwaniu
(Mariusz Grzelak/Reporter)
bEKvZvZx

WPEF VI Holding V B.V. - należący do Waterland Private Equity Investments B.V. - skupił w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso 7 911 380 walorów, stanowiących około 61,16 proc. kapitału spółki, podał podmiot pośredniczący.

"WPEF VI Holding V B.V. z siedzibą w Bussum, Holandia (wzywający) oraz Ipopema Securities S.A informują, że w dniu 6 września 2016 r. w ramach realizacji odpowiedzi na wezwanie, zostały rozliczone transakcje kupna na łączną liczbę 7 911 380 akcji tj. około 61,16 proc. akcji spółki, uprawniających do 7 911 380 głosów na walnym zgromadzeniu spółki i reprezentujących około 61,16 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec sierpnia informowano, że w pierwszym etapie wezwania funduszu Waterland na akcje Kredyt Inkaso złożono zapisy na łącznie 61,16 proc. akcji, co oznacza przekroczenie minimalnego progu.

bEKvZvZz

Waterland oferował inwestorom 25 zł za akcję Kredyt Inkaso w pierwszym terminie zapisów, tj. od 16 sierpnia do 23 sierpnia. Do końca wezwania w dniu 29 sierpnia cena wynosiła 20 zł za akcję.

Wcześniej w sierpniu fundusz otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie 66 proc. akcji Kredyt Inkaso. Tym samym oba warunki wezwania zostały spełnione.

Zakup akcji Kredyt Inkaso będzie pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

Kredyt Inkaso od lat należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami. Jako pierwsza w Polsce zaczęła inwestować w pakiety wierzytelności w 2001 r. Grupa Kapitałowa Kredyt Inkaso rozwija działalność również w Rosji, Rumunii i Bułgarii. Od 2007 r. spółka notowana jest na GPW.

bEKvZvZF

Waterland to niezależny fundusz private equity zarządzający inwestycjami o wartości ponad 4 mld euro.

bEKvZwaa
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)