Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Fundusz Waterland skupił około 61,16 proc. akcji Kredyt Inkaso w wezwaniu

0
Podziel się:

WPEF VI Holding V B.V. - należący do Waterland Private Equity Investments B.V. - skupił w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso 7 911 380 walorów, stanowiących ok. 61,16% kapitału spółki, podał podmiot pośredniczący.

Fundusz Waterland skupił około 61,16 proc. akcji Kredyt Inkaso w wezwaniu
(Mariusz Grzelak/Reporter)

WPEF VI Holding V B.V. - należący do Waterland Private Equity Investments B.V. - skupił w wezwaniu na akcje Kredyt Inkaso 7 911 380 walorów, stanowiących około 61,16 proc. kapitału spółki, podał podmiot pośredniczący.

"WPEF VI Holding V B.V. z siedzibą w Bussum, Holandia (wzywający) oraz Ipopema Securities S.A informują, że w dniu 6 września 2016 r. w ramach realizacji odpowiedzi na wezwanie, zostały rozliczone transakcje kupna na łączną liczbę 7 911 380 akcji tj. około 61,16 proc. akcji spółki, uprawniających do 7 911 380 głosów na walnym zgromadzeniu spółki i reprezentujących około 61,16 proc. ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu spółki" - czytamy w komunikacie.

Pod koniec sierpnia informowano, że w pierwszym etapie wezwania funduszu Waterland na akcje Kredyt Inkaso złożono zapisy na łącznie 61,16 proc. akcji, co oznacza przekroczenie minimalnego progu.

Waterland oferował inwestorom 25 zł za akcję Kredyt Inkaso w pierwszym terminie zapisów, tj. od 16 sierpnia do 23 sierpnia. Do końca wezwania w dniu 29 sierpnia cena wynosiła 20 zł za akcję.

Wcześniej w sierpniu fundusz otrzymał zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na nabycie 66 proc. akcji Kredyt Inkaso. Tym samym oba warunki wezwania zostały spełnione.

Zakup akcji Kredyt Inkaso będzie pierwszą platformą inwestycyjną funduszu w Polsce i największą inwestycją w tym regionie Europy.

Kredyt Inkaso od lat należy do czołówki firm zarządzających wierzytelnościami. Jako pierwsza w Polsce zaczęła inwestować w pakiety wierzytelności w 2001 r. Grupa Kapitałowa Kredyt Inkaso rozwija działalność również w Rosji, Rumunii i Bułgarii. Od 2007 r. spółka notowana jest na GPW.

Waterland to niezależny fundusz private equity zarządzający inwestycjami o wartości ponad 4 mld euro.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)