Notowania

Kruk kupił długi od rumuńskiego banku. Opiewają na ponad miliard złotych

Kruk jest obecny w Rumunii już kilka lat. Tylko w 2016 roku nabył portfele korporacyjne w tym kraju na ponad 800 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Jedna ze spółek należących do Kruka zawarła umowę z BRD Groupe Societe Generale. Na jej mocy zakupi wierzytelności rumuńskiego banku. Wartość przejmowanego pakietu to 1,15 mld zł.

InvestCapital Malta Ltd., którego właścicielem jest Kruk, zawarła wiążącą umowę zakupu wierzytelności korporacyjnych. Sprzedającym jest rumuński bank BRD, który należy do francuskiej grupy Societe Generale. Łączna wartość nominalna długów wynosi 1,25 mld lejów rumuńskich. To w przeliczeniu na krajową walutę około 1,15 mld zł.

"Cena (zakupu wierzytelności - przyp. red.) została zapłacona w dniu dzisiejszym" - informuje Kruk w komunikacie.

O wygranym przetargu na zakup wierzytelności polska spółka informowała już 11 maja. - Wygrana w przetargu umocni Kruka na pozycji lidera rumuńskiego rynku zarządzania wierzytelnościami - podkreślał prezes Piotr Krupa. - Równocześnie zwiększamy nasz potencjał w bardzo atrakcyjnym dla nas segmencie korporacyjnym. Tym samym systematycznie przekładamy nasze wieloletnie doświadczenia z rynku polskiego na rynek rumuński - dodał.

Kruk jest obecny w Rumunii już kilka lat. Tylko w 2016 roku nabył portfele korporacyjne w tym kraju na ponad 800 mln zł. Ogólnie w ubiegłym roku polska firma zainwestowała niemal 1,3 mld zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 16,4 mld zł.

Kruk to największa i najbardziej rozpoznawalna firma zarządzająca wierzytelnościami w Rumunii. Całkowita znajomość marki w 2016 roku wyniosła 69 proc., przy wyniku na poziomie 19 proc. w przypadku największego konkurenta.

Tagi: kru, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
29-05-2017

kantZiobro zabrał się za komorników to kruk wyprowadza biegiem kapitał z kraju a gdzie jest KNF ? Nie dość, że POLAKÓW okradli "KRUKOWI … Czytaj całość

30-05-2017

AnnaHandel długami? To nie powinno mieć miejsca w świecie cywilizowanym. A co się dzieje z tymi którzy w białych rękawiczkach w biały dzień obrastają w … Czytaj całość

29-05-2017

goscskad radca prawny ma tyle miliardow ?????....to jakies jaja , skad ten kapitał czy aby nie pierze jkiejs forsy lewej,,, Panie Ziobro czy Pan sie moze … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (38)