Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Damian Słomski
|

Kruk kupił długi od rumuńskiego banku. Opiewają na ponad miliard złotych

38
Podziel się:

Kruk jest obecny w Rumunii już kilka lat. Tylko w 2016 roku nabył portfele korporacyjne w tym kraju na ponad 800 mln zł.

Kruk kupił długi od rumuńskiego banku. Opiewają na ponad miliard złotych
(Piotr Jedzura/REPORTER)

Jedna ze spółek należących do Kruka zawarła umowę z BRD Groupe Societe Generale. Na jej mocy zakupi wierzytelności rumuńskiego banku. Wartość przejmowanego pakietu to 1,15 mld zł.

InvestCapital Malta Ltd., którego właścicielem jest Kruk, zawarła wiążącą umowę zakupu wierzytelności korporacyjnych. Sprzedającym jest rumuński bank BRD, który należy do francuskiej grupy Societe Generale. Łączna wartość nominalna długów wynosi 1,25 mld lejów rumuńskich. To w przeliczeniu na krajową walutę około 1,15 mld zł.

"Cena (zakupu wierzytelności - przyp. red.) została zapłacona w dniu dzisiejszym" - informuje Kruk w komunikacie.

O wygranym przetargu na zakup wierzytelności polska spółka informowała już 11 maja. - Wygrana w przetargu umocni Kruka na pozycji lidera rumuńskiego rynku zarządzania wierzytelnościami - podkreślał prezes Piotr Krupa. - Równocześnie zwiększamy nasz potencjał w bardzo atrakcyjnym dla nas segmencie korporacyjnym. Tym samym systematycznie przekładamy nasze wieloletnie doświadczenia z rynku polskiego na rynek rumuński - dodał.

Kruk jest obecny w Rumunii już kilka lat. Tylko w 2016 roku nabył portfele korporacyjne w tym kraju na ponad 800 mln zł. Ogólnie w ubiegłym roku polska firma zainwestowała niemal 1,3 mld zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 16,4 mld zł.

Kruk to największa i najbardziej rozpoznawalna firma zarządzająca wierzytelnościami w Rumunii. Całkowita znajomość marki w 2016 roku wyniosła 69 proc., przy wyniku na poziomie 19 proc. w przypadku największego konkurenta.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(38)
Karol Wasiecz...
7 lat temu
Handel długami jest nielegalny zgodnie z polskim prawem cywilnym,więc nie było żadnej transakcji. Złodzieje do więzień,sprawa do prokuratora,wykonać!
boss
7 lat temu
kraj rejestracji? Malta... i skarbóweczka polska obejdzie się smakiem :-/
lasarus
7 lat temu
na Malcie, a co na to US? optymalizacja czy przekret?
fikus
7 lat temu
A podatek zapłacili ?
Tomasz
7 lat temu
A, przesyła mnie jakieś wezwania co drugi dzień. Szukam kancelarii do sprawy o naruszanie dóbr osobistych, zastraszanie.
...
Następna strona