Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. oprac. Damian Słomski
|

Kruk kupił długi od rumuńskiego banku. Opiewają na ponad miliard złotych

38
Podziel się

Kruk jest obecny w Rumunii już kilka lat. Tylko w 2016 roku nabył portfele korporacyjne w tym kraju na ponad 800 mln zł.

Kruk kupił długi od rumuńskiego banku. Opiewają na ponad miliard złotych
(Piotr Jedzura/REPORTER)
bDnjKkrV

Jedna ze spółek należących do Kruka zawarła umowę z BRD Groupe Societe Generale. Na jej mocy zakupi wierzytelności rumuńskiego banku. Wartość przejmowanego pakietu to 1,15 mld zł.

InvestCapital Malta Ltd., którego właścicielem jest Kruk, zawarła wiążącą umowę zakupu wierzytelności korporacyjnych. Sprzedającym jest rumuński bank BRD, który należy do francuskiej grupy Societe Generale. Łączna wartość nominalna długów wynosi 1,25 mld lejów rumuńskich. To w przeliczeniu na krajową walutę około 1,15 mld zł.

"Cena (zakupu wierzytelności - przyp. red.) została zapłacona w dniu dzisiejszym" - informuje Kruk w komunikacie.

bDnjKkrX

O wygranym przetargu na zakup wierzytelności polska spółka informowała już 11 maja. - Wygrana w przetargu umocni Kruka na pozycji lidera rumuńskiego rynku zarządzania wierzytelnościami - podkreślał prezes Piotr Krupa. - Równocześnie zwiększamy nasz potencjał w bardzo atrakcyjnym dla nas segmencie korporacyjnym. Tym samym systematycznie przekładamy nasze wieloletnie doświadczenia z rynku polskiego na rynek rumuński - dodał.

Kruk jest obecny w Rumunii już kilka lat. Tylko w 2016 roku nabył portfele korporacyjne w tym kraju na ponad 800 mln zł. Ogólnie w ubiegłym roku polska firma zainwestowała niemal 1,3 mld zł w portfele wierzytelności o łącznej wartości nominalnej 16,4 mld zł.

Kruk to największa i najbardziej rozpoznawalna firma zarządzająca wierzytelnościami w Rumunii. Całkowita znajomość marki w 2016 roku wyniosła 69 proc., przy wyniku na poziomie 19 proc. w przypadku największego konkurenta.

bDnjKksy
giełda
wiadomości
Źródło:
KOMENTARZE
(38)
kant
3 lata temu
Ziobro zabrał się za komorników to kruk wyprowadza biegiem kapitał z kraju a gdzie jest KNF ? Nie dość, że POLAKÓW okradli "KRUKOWI LICHWIARZE" to teraz wyprowadzają bez podatku kapitał za granicę !!!
Anna
3 lata temu
Handel długami? To nie powinno mieć miejsca w świecie cywilizowanym. A co się dzieje z tymi którzy w białych rękawiczkach w biały dzień obrastają w fortuny? Te długi też skupują kruki, wrony i inne ptactwo?
Stan
3 lata temu
Rzeczywiście oni skupuja przedawnienie długi banki prz dają żeby wyzbyć się ponieważ wiedzieli że już nie ma szans, a ci będą próbować ludziom wciskać pisma i zastraszac tak jak robią w Polsce , rzeczywiście Ziobro powinien zająć się to na by firma i skąd ten gościu miał pieniądze tam są oszustwa i podejrzewam pieniądze mafii lub pralnia syfu
bDnjKksz
Polak
3 lata temu
Sprzedaż długów powinna być zabroniona!!! Tak samo lichwa!!!
gosc
3 lata temu
skad radca prawny ma tyle miliardow ?????....to jakies jaja , skad ten kapitał czy aby nie pierze jkiejs forsy lewej,,, Panie Ziobro czy Pan sie moze temu przyjrzec??
...
Następna strona