Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kruk przydzielił obligacje uprzywilejowane za ćwierć miliarda złotych

0
Podziel się:

Wszystkie warunki emisji obligacji uprzywilejowanych Kruka o całkowitej wartości 249,3 mln RON zostały spełnione, emisja doszła do skutku, a papiery zostały przydzielone, podała spółka.

Kruk przydzielił obligacje uprzywilejowane za ćwierć miliarda złotych
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Wszystkie warunki emisji obligacji uprzywilejowanych Kruka o całkowitej wartości 249,3 mln RON (240,4 mln zł) zostały spełnione, emisja doszła do skutku, a papiery zostały przydzielone, podała spółka.

"W związku z tym, że inwestorzy potwierdzili wobec ProsperoCapital, że warunki określone w umowie emisji obligacji zostały spełnione, 4 sierpnia 2016 r. złożyli zapisy na obligacje uprzywilejowane proporcjonalnie do ich udziału w inwestycji, tj. 33 proc. w przypadku IFC oraz 67 proc. w przypadku ICM i emisja doszła do skutku. Wszystkie obligacje uprzywilejowane o całkowitej wartości 249,3 mln RON (240,4 mln zł wg. kursu średniego NBP z dnia 4 sierpnia 2016 r.) zostały przydzielone. Termin wykupu obligacji został ustalony na 3 sierpnia 2022 r." - czytamy w komunikacie.

Na początku sierpnia ProsperoCapital, podmiot zależny Kruka, zawarł umowę emisji obligacji uprzywilejowanych o wartości do 249,5 mln zł (wg kursu z 29 lipca) w celu sfinansowania nabycia trzech portfeli wierzytelności o wartości nominalnej 597 mln euro.

W maju Kruk podpisał z podmiotami z Grupy Eurobank umowę na nabycie portfela wierzytelności konsumenckich o wartości nominalnej 597 mln euro. Nakłady Kruka w transakcji wyniosą 46 mln euro i będą pomniejszone o korekty zawarte w umowie. Podmiotem serwisującym cały portfel będzie Kruk Romania SRL.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)