Notowania

finanse
19.10.2016 14:22

Kruk kupi długi włoskich kredytobiorców. Wartość to prawie miliard euro

Spółka z grupy Kruk kupiła we Włoszech długi kredytobiorców o wartości 938 mln euro. Sprzedawały podmioty z grupy Unicredit, banku który robi wszystko, żeby pozyskać kapitał.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Jacek Bereźnicki)

Włoskie banki są przepełnione niespłacanymi długami.

Zależna od Kruka spółka ItaCapital s.r.l. z siedzibą w Mediolanie zawarła wiążące umowy z podmiotami należącymi do Grupy UniCredit we Włoszech, dotyczące nabycia wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej wynoszącej około 938 mln euro (około 4 mld zł).

Zgodnie z umową, cena zostanie zapłacona w terminie do 25 października 2016 r. Kruk nie podał ile zapłaci za przejęte wierzytelności, a tylko informację, że warunki "nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach".

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku Kruk płacił za wierzytelności średnio 11 proc. (936 mln zł za długi o wartości 8,4 mld zł) ich wartości, co może oznaczać, że na długi włoskich kredytobiorców wyda niecałe pół miliarda złotych.

Unicredit jest jednym z banków we Włoszech, które zmagają się z problemem niespłacanych kredytów i pilnie wymagają dokapitalizowania. Trudne kredyty stanowią 18 proc. portfela kredytowego włoskich banków, u nas są to poziomy rzędu 6-7 proc., a najgorsze banki mają poziom 14 proc.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

Tagi: finanse, kru, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-10-2016

dddCzyli banki są gotowe sprzedać dług człowieka w kłopotach za 11% wartości innej firmie, zamioast się dogadać z kredytobiorcą i np zredukować mu o 50% … Czytaj całość

19-10-2016

Mietek GrzechotnikAdekwatnie nazwali firmę - Kruk. Kruki to wszystkożerni oportuniści oraz padlinożercy. Pasuje jak ulał do firmy windykacyjnej.

19-10-2016

jac505czyli wyłudzili w majestacie prawa 600 mln złotych, które byłyby na konsumpcję, windykując długi z 20-30 lat wstecz !!!! i to wszystko w majestacie … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (14)