Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Kruk kupi długi włoskich kredytobiorców. Wartość to prawie miliard euro

14
Podziel się:

Spółka z grupy Kruk kupiła we Włoszech długi kredytobiorców o wartości 938 mln euro. Sprzedawały podmioty z grupy Unicredit, banku który robi wszystko, żeby pozyskać kapitał.

Kruk kupi długi włoskich kredytobiorców. Wartość to prawie miliard euro
(Jacek Bereźnicki)

Włoskie banki są przepełnione niespłacanymi długami.

Zależna od Kruka spółka ItaCapital s.r.l. z siedzibą w Mediolanie zawarła wiążące umowy z podmiotami należącymi do Grupy UniCredit we Włoszech, dotyczące nabycia wierzytelności z tytułu niezabezpieczonych kredytów konsumenckich o łącznej wartości nominalnej wynoszącej około 938 mln euro (około 4 mld zł).

Zgodnie z umową, cena zostanie zapłacona w terminie do 25 października 2016 r. Kruk nie podał ile zapłaci za przejęte wierzytelności, a tylko informację, że warunki "nie odbiegają od warunków powszechnie stosowanych w tego typu umowach".

W pierwszych trzech kwartałach bieżącego roku Kruk płacił za wierzytelności średnio 11 proc. (936 mln zł za długi o wartości 8,4 mld zł) ich wartości, co może oznaczać, że na długi włoskich kredytobiorców wyda niecałe pół miliarda złotych.

Unicredit jest jednym z banków we Włoszech, które zmagają się z problemem niespłacanych kredytów i pilnie wymagają dokapitalizowania. Trudne kredyty stanowią 18 proc. portfela kredytowego włoskich banków, u nas są to poziomy rzędu 6-7 proc., a najgorsze banki mają poziom 14 proc.

Kruk S.A. jest największą firmą zarządzającą wierzytelnościami w Polsce. W 2015 r. zakupił i przyjął do obsługi wierzytelności o wartości 8,9 mld zł na siedmiu rynkach: w Polsce, Rumunii, Czechach, na Słowacji, w Niemczech oraz we Włoszech. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży grupy sięgnęły 611 mln zł w 2015 r.

giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
cbn
7 lat temu
Kruk w Polsce największą swoją skuteczność w Polsce osiągnął za rządów Platformy Obywatelskiej. Więc dalej nie muszę się rozpisywać, co to była i jest za partia. Trzeba ich wyeliminować z sejmu raz na zawsze, wybory za kilka lat, więc pamiętajcie o tym.
318
7 lat temu
To przechodzi wszelkie pojęcie egzystencji ludzi! Wiadomo dla żydostwa nie ma granic ! Kruk bandycka organizacja postanowiła wydoić Włochów ! Jakie pieniądze muszą się pojawiać w takich szemranych podmiotach jak squrwialy żydowski Kruk !? Rzeź wołyńska to będzie niczym kiedy tutaj nad Wisłą naród polski otworzy oczy a za nami inni w Europie ! Wiosna ludów w nowoczesnym wydaniu a bronią będzie min.siekiera ! Od naszego kraju wiele rzeczy minionej historii się zaczynało ! Więc ...
Jasiu
7 lat temu
Coś mi się zdaje że z Włochów nie ściągną tak łatwo jak z Polaków
arek
7 lat temu
Akcje kruka dobrze stoją, ale żeby skutecznie inwestować w akcje, waluty, surowce czy fundusze nie powinno się tego robić pod wpływem emocji. Trzeba mieć system. Jest dobra książka "Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie" - praktyczna, krok po kroku i polskie realia. Dzięki systemowi opisanemu w tej książce uniknąłem strat na GPW
polscy...
7 lat temu
Polscy windykatorzy? Włoska spółka będąca własnością spółki z Luksemburga, której właścicielem być może jest mąz Eskimoski ustawiony przez Eskimoskie służby robi interesy wcale nie z Włoską mafią. A Polska gdzie?