Notowania

kru
18.02.2015 11:26

Kruk wypłaci swoją pierwszą dywidendę

Zarząd windykacyjnego Kruka dobrze ocenia sytuację finansową spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KRUK SA)
Piotr Krupa, prezes Kruk S.A.

Zarząd spółki Kruk zarekomenduje wypłatę 1,5 zł dywidendy na akcję z ubiegłorocznego zysku spółki - podał Kruk w komunikacie. Będzie to pierwsza dywidenda w historii giełdowej spółki.

- _ Rekomendacja co do wypłaty oraz wysokości dywidendy z zysku za 2014 rok uwzględnia obecną sytuację finansową oraz dalszą realizację strategii, planów i perspektyw rozwoju grupy kapitałowej Kruk _ - napisano w raporcie.

Zarząd nie wyklucza rekomendacji wypłaty dywidendy w kolejnych latach. Zastrzega jednak, że decyzje będą uzależnione od planów firmy, perspektyw jej rozwoju, inwestycji oraz poziomu zadłużenia i sytuacji finansowej.

- _ Naszym priorytetem jest niezmiennie dalszy rozwój, ekspansja i zwiększanie zysków. Uważamy, że nie przeszkodzi w tym wypłata dywidendy po bardzo dobrym roku. Tylko w pierwszych trzech kwartałach 2014 roku osiągnęliśmy 126 mln zł zysku netto, co już daje prawie 30 procent więcej niż w całym roku poprzednim _ - poinformował cytowany w raporcie Piotr Krupa, prezes Kruka.

Według zarządu taki poziom dywidendy nie wpłynie na plany dalszego rozwoju grupy.

- _ Wypłata i wysokość dywidendy uwzględnienia (...) zapotrzebowanie na finansowanie inwestycji w kolejnych latach oraz aktualny poziom zadłużenia i sytuację finansową grupy _ - napisano w komunikacie.

Krupa wyjaśnił, że decyzja zarządu wynika z chęci podzielenia się zyskiem z akcjonariuszami po dobrym roku, ale też jest _ ciekawym uzupełnieniem programu motywacyjnego dla pracowników _.

- _ Jednocześnie nie zobowiązujemy się do wypłaty dywidendy w kolejnych latach. Nie wykluczamy tego, ale będzie to zależne od sytuacji rynkowej, osiąganych wyników oraz możliwości pozyskania finansowania niezbędnego do dalszego rozwoju _ - powiedział.

Kruk widzi duży potencjał zarówno w krajach, gdzie już jest obecny, jak i na nowych rynkach geograficznych.

Notowania dzienne Kruk S.A.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: kru, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz