Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kulczyk Investments sprzedała akcje strategicznej spółki

0
Podziel się:

Transakcję zawarto, żeby zwiększyć freefloat i uwolnić potencjał wzrostu wartości spółki.

Jan Kulczyk
Jan Kulczyk (Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Mansa Investments - spółka w 100 proc. kontrolowana przez Kulczyk Investments - sprzedała w trybie przyspieszonego budowania księgi popytu 7 mln akcji Polenergii, stanowiących 15,4 proc. kapitału, po cenie 27 zł za sztukę - podała Polenergia. Oznacza to, że Mansa uzyskała kwotę 189 mln zł brutto.

"Ostateczna liczba sprzedawanych 20 maja akcji została ustalona na 7 000 000 (15,4 proc.), a cena sprzedawanych walorów na 27,00 zł za jedną akcję spółki" - czytamy w ogłoszeniu Mansy, opublikowanym przez Polenergię (PEPSA)
.

Jak podkreślono w materiale, transakcja spotkała się z dużym zainteresowaniem polskich i zagranicznych inwestorów instytucjonalnych, którzy zgłosili popyt na liczbę przekraczającą ilość oferowanych akcji.

"Przewidywane wpływy brutto z transakcji na rzecz Mansa Investments wynoszą 189 000 000 zł (około 46 544 845 euro)" - czytamy dalej.

Po sprzedaży 15,4 proc. akcji Kulczyk Investments pozostanie pośrednio większościowym akcjonariuszem Polenergii.

- Podjęliśmy decyzję o sprzedaży części udziałów Polenergii, aby zwiększyć w ten sposób freefloat i uwolnić potencjał wzrostu wartości spółki, z korzyścią dla wszystkich jej akcjonariuszy. Transakcja zakończyła się sukcesem, a oferta spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem nowej grupy akcjonariuszy - skomentował prezes Investments Sebastian Kulczyk, cytowany w komunikacie Polenergii.

"Jako większościowy akcjonariusz, Kulczyk Investments wierzy w rozwój i strategie spółki oraz planuje pozostać większościowym akcjonariuszem Polenergia S.A., która jest kluczowym aktywem Kluczyk Investments w sektorze energetycznym w Polsce" - czytamy dalej w materiale.

Notowania tygodniowe akcji Polenergii

Polenergia S.A. - notowana na GPW - jest pionowo zintegrowanym podmiotem specjalizującym się w realizacji projektów począwszy od wytwarzania energii elektrycznej ze źródeł konwencjonalnych i odnawialnych, przez dystrybucję energii elektrycznej oraz gazu, po sprzedaż i obrót energią i świadectwami pochodzenia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)