Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Libet chce przejąć niemiecką fabrykę w Saksonii

0
Podziel się:

Aktualnie trwają końcowe prace związane z finalizacją projektu i zamknięciem transakcji.

Libet chce przejąć niemiecką fabrykę w Saksonii

Libet potwierdził, że nadal prowadzi działania zmierzające do przejęcia 50 proc. udziałów Gerwing Sachsen i chce zakończyć transakcję w drugim kwartale tego roku. Przedmiotem umowy jest zlokalizowany w Saksonii zakład niemieckiego producenta wyrobów z betonu.

"Aktualnie trwają końcowe prace związane z finalizacją projektu i zamknięciem transakcji, których zakończenie jest obecnie planowane na drugi kwartał 2016 roku" - czytamy w komunikacie. Pod koniec marca br. spółka informowała, że zakończenie transakcji nastąpi do końca kwietnia.

Pod koniec września 2015 roku Libet poinformował o podpisaniu listu intencyjnego w sprawie przejęcia 50 proc. udziałów Gerwing Sachsen. Po przeprowadzeniu analiz niemieckiego zakładu produkcyjnego spółka poda ostateczną cenę udziałów, która będzie zależała od jego wyników. Potencjalną inwestycję firma planuje sfinansować ze środków własnych.

Zakład Gerwing Sachsen GmbH & Co. KG, który ma być przedmiotem transakcji, zlokalizowany jest w Saksonii, ok. 650 km od Warszawy. Fabryka dysponuje nowoczesnym parkiem maszynowym. Wchodząca w spółkę z Libetem firma Gerwing to znaczący niemiecki prywatny producent wyrobów z betonu, posiadający sześć fabryk na terenie Niemiec. Łączna ich powierzchnia przekracza 30 ha.

Libet będzie miał wyłączność na dystrybucję płyt betonowych z zakładu Gerwing w Polsce oraz na terenie Czech i Słowacji.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka prowadzi obecnie produkcję w 15 zakładach produkcyjnych na 26 liniach produkcyjnych i obróbczych. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 roku.

budownictwo
nieruchomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)