Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Libet rozmawia o akwizycji, widzi możliwość zapłaty akcjami

0
Podziel się:
Libet rozmawia o akwizycji, widzi możliwość zapłaty akcjami

Libet ocenia, że formą zapłaty z planowaną akwizycję zakładu produkcyjnego mogą być akcje. Między innymi dlatego planuje buy-back, poinformował członek zarządu i dyrektor finansowy Ireneusz Gronostaj. Nie wyklucza on także, że obok skupu akcji Libet będzie wypłacać dywidendę.

"Rozmawiamy na tematy akwizycyjne. Przejęcie za akcje to potencjalna możliwość" - powiedział Gronostaj podczas konferencji prasowej w Łodzi. Dodał, że nie chodzi o akcje nowej emisji, gdyż spółka planuje buy-back.

"Musimy mieć sieć zakładów w odległości 150-200 km od siebie. Są [na mapie zakładów] białe plamy i cały czas tam prowadzimy rozmowy" - wskazał.

Dodał, że w strategii, której prezentacja przewidziana jest na początek 2018 r., może znaleźć się buy-back i dywidenda. Według Gronostaja, te elementy mogą być realizowane jednocześnie.

Na walnym zgromadzeniu w czerwcu br. akcjonariusze zdecydowali o upoważnieniu zarządu do nabywanych akcji własnych za łącznie maksymalnie 10 mln zł po cenie od 1 zł do 5 zł/ szt. i o utworzeniu kapitału rezerwowego i przeznaczeniu środków na nim zgromadzonych na nabycie akcji własnych. We wrześniu akcjonariusz spółki (PKO BP Bankowy Otwarty Fundusz Emerytalny) zażądał zwołania NWZ, które będzie głosowało uchylenie uchwał z czerwca.

Libet to największy producent kostki brukowej w Polsce oraz lider rynku produktów premium. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2011 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)