Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lisala sprzeda w ofercie 40,8 mln szt. akcji Echo po 4,6 zł za sztukę

0
Podziel się:
Lisala sprzeda w ofercie 40,8 mln szt. akcji Echo po 4,6 zł za sztukę

Echo Investment zostało poinformowane przez swojego głównego akcjonariusza - Lisala - że łączna liczba istniejących akcji spółki, które Lisala zbędzie w ramach oferty to 40,8 mln szt., a cena to 4,6 zł za szt., podało Echo.

"Akcjonariusz sprzedający poinformował spółkę, że:

(1) postanowił zbyć w ramach oferty 40 800 000 istniejących akcji spółki po cenie sprzedaży jednej takiej akcji wynoszącej 4,6 zł;

(2) w związku z ofertą postanowił zbyć:

- p. Nicklasowi Lindbergowi (prezesowi zarządu spółki) 460 663 istniejące akcje spółki po cenie sprzedaży jednej takiej akcji równej cenie sprzedaży, a łącznej cenie sprzedaży tych akcji wynoszącej 2 119 050 zł; oraz

- p. Maciejowi Drozdowi (wiceprezesowi zarządu) 184 265 istniejących akcji spółki po cenie sprzedaży jednej takiej akcji równej cenie sprzedaży, a łącznej cenie sprzedaży tych akcji wynoszącej 847 620 zł" - czytamy w komunikacie.

17 października Echo Investment podało, że spółka oraz główny akcjonariusz zawarli umowę w sprawie oferty i plasowania akcji z Kempen & Co N.V., Pekao Investment Banking oraz Wood & Company Financial Services, Oddział w Polsce (globalni koordynatorzy) na potrzeby przeprowadzenia przez akcjonariusza sprzedającego oferty nie więcej niż 136 187 891 akcji zwykłych spółki.

Wcześniej Lisala, posiadająca 65,99% udziału w kapitale zakładowym (tj. 272 375 784 akcje), podała, że rozważy sprzedaż akcji reprezentujących ok. połowy swojego udziału w Echo.

Pod koniec września Echo podało, że wraz z większościowym akcjonariuszem rozważa zwiększenie liczby akcji spółki znajdujących się w wolnym obrocie w drodze oferty do inwestorów instytucjonalnych, zaznaczając, że samo nie ma potrzeby pozyskania dodatkowego kapitału w drodze emisji nowych akcji.

Echo Investment jest polskim deweloperem, który realizuje inwestycje w trzech sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych oraz budownictwie biurowym. Od 1996 roku spółka notowana jest na GPW.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)