Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Lokum Deweloper sprzedał 401 lokali i rozpoznał w wyniku 457 w IV kw. 2017 r.

0
Podziel się:

Lokum Deweloper sprzedał 401 lokali, co oznacza wzrost o 79% r/r i rozpoznał w wyniku 457 lokali, czyli 84% więcej r/r, podała spółka. W całym roku deweloper sprzedał rekordową liczbę 1052 lokali w 2017 r., notując aż 63% wzrost sprzedaży w ujęciu r/r. Spółka rozpozna w wyniku 2017 r. 646 lokali, co również jest najwyższą wartością w jej historii.

Lokum Deweloper sprzedał 401 lokali i rozpoznał w wyniku 457 w IV kw. 2017 r.

"Spółka sprzedała 1 052 lokale i rozpoznała w wyniku 646, co oznacza wzrosty względem roku ubiegłego odpowiednio o 63% i 12%. W samym czwartym kwartale spółka sprzedała 401 lokali (wzrost o 79% r/r), rozpoznając w wyniku 457 lokali (wzrost o 84% r/r)" - czytamy w komunikacie.

Najwięcej mieszkań przekazano nabywcom na osiedlach Lokum di Trevi (etapy VI i VII) oraz Lokum Victoria (etapy IIa, IVa i IVb).

"Z dużą satysfakcją muszę potwierdzić, że wykonaliśmy zakładane na 2017 rok ambitne plany rozwoju spółki. Nie tylko przekroczyliśmy przyjęty na ten rok cel sprzedaży 1 000 mieszkań przy zachowaniu właściwej relacji ich cen do ponoszonych kosztów, ale także osiągnęliśmy cel dotyczący ilości lokali rozpoznanych w wyniku 2017 r. - było to 646 sztuk. Stanowiło to duże wyzwanie zważywszy na zakończenie większości inwestycji w ostatnim kwartale" - powiedział prezes Bartosz Kuźniar, cytowany w komunikacie.

"Jednocześnie włożyliśmy wiele pracy w budowanie podstaw rozwoju spółki na dalsze lata, przygotowując kolejne duże, doskonale zlokalizowane inwestycje mieszkaniowe o podwyższonym standardzie, a także strukturyzując źródła finansowania tego rozwoju" - dodał prezes.

Na koniec roku Lokum Deweloper miał ponadto zawartych 210 umów rezerwacyjnych (niemal dwukrotny wzrost r/r), z czego 181 umów we Wrocławiu, oraz 29 w Krakowie.

"Dzięki wejściu na rynek krakowski oraz poszerzeniu oferty we Wrocławiu potencjał rozpoznań lokali w roku 2018 jest o prawie połowę większy niż w roku 2017, zaś w kolejnych latach spodziewamy się jego dalszego wzrostu" - wskazał Kuźniar.

Na koniec 2017 r. umowami deweloperskimi, przedwstępnymi i rezerwacyjnymi objętych było już 609 lokali, czyli 63% możliwych do rozpoznania w 2018 roku.

"W przyszłym roku planujemy przekazać klientom pierwsze mieszkania z inwestycji krakowskich (osiedle Lokum Siesta i Lokum Vista), zaś we Wrocławiu - dużą pulę mieszkań osiedla Lokum Victoria, naszego flagowego projektu, który realizowany jest w obrębie Starego Miasta. Aby utrzymać właściwe tempo rozwoju działalności przeprowadziliśmy niedawno największą wartościowo w historii spółki i najkorzystniejszą finansowo emisję obligacji. Pozyskane środki posłużą do rozszerzenia oferty o atrakcyjne inwestycje. W 2018 roku planujemy utrzymać sprzedaż na poziomie powyżej 1 000 lokali" - wskazał prezes.

18 grudnia 2017 r. Lokum Deweloper wyemitował w ramach oferty prywatnej obligacje serii E o łącznej wartości nominalnej 100 mln zł. Wśród celów emisyjnych znajduje się finansowanie zakupu nieruchomości pod nowe projekty deweloperskie oraz refinansowanie długu, w szczególności wyemitowanych wcześniej obligacji. Z pozyskanych środków spółka wykupiła przed terminem - 21 grudnia 2017 r. - obligacje serii C o wartości 40 mln zł, podano także.

Na koniec 2017 roku w ofercie Lokum Deweloper znajdowały się 774 lokale, a w realizacji - 1543 lokale. Grupa Lokum Deweloper spodziewa się utrzymania wysokiego popytu na rynku nieruchomości.

"W 2018 roku spodziewamy się utrzymania wysokiego popytu na mieszkania kupowane celem realizacji własnych potrzeb mieszkaniowych przy niesłabnącym popycie na lokale kupowane na wynajem. Zakupom inwestycyjnym sprzyjać będzie wzrost zatrudnienia w dużych, prężnie rozwijających się miastach, do jakich zalicza się zarówno Wrocław, jak i Kraków, łagodna polityka RPP i duża świadomość inwestycyjna klientów, którzy z najmu lokali osiągają bardzo satysfakcjonujące stopy zwrotu, jednocześnie doświadczając wzrostu wartości posiadanych nieruchomości" - podsumował Kuźniar.

Lokum Deweloper w 2016 r. sprzedał 645 lokali, działa we Wrocławiu i w Krakowie. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2015 r.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)