Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Lotos Kolej rusza z przewozami w Niemczech

0
Podziel się:

Spółka docelowo chce rozwinąć siatkę oferowanych połączeń w korytarzu Wschód-Zachód.

Taką elektryczną lokomotywą będą wykonywane przewozy na terenie Niemiec
Taką elektryczną lokomotywą będą wykonywane przewozy na terenie Niemiec (Lotos Kolej)

Lotos wchodzi na niemiecki rynek. Jego kolejowa spółka dziś po raz pierwszy wyjedzie na tory naszych zachodnich sąsiadów.

Dzięki uruchomieniu przewozów Lotos Kolej - spółka zależna Grupy Lotos - wprowadza na rynek kompleksową ofertę obsługi kolejowej dla transportu pomiędzy Polską i Niemcami. Pierwszy pociąg przez Niemcy ruszył dziś o godz. 10.

- Od kilku lat analizowaliśmy możliwość wejścia na niemiecki rynek przewozów kolejowych. Przygotowaliśmy się do tego bardzo dokładnie i dziś możemy cieszyć się z pierwszego uruchomionego pociągu, który dostarczy produkty z Polski bezpośrednio do klienta w Niemczech - powiedział prezes Lotos Kolej Henryk Gruca, cytowany w komunikacie.

Prezes podkreślił, że decyzja o wejściu na niemiecki rynek podyktowana jest przede wszystkim oczekiwaniami klientów. - Lotos Kolej wychodzi im naprzeciw i zwiększa swoje szanse na konkurowanie z alternatywnym transportem tj. samochodowy czy morski - dodał.

Przewozy na terenie Niemiec będą obsługiwane z wykorzystaniem wielosystemowych lokomotyw elektrycznych typu TRAXX Bombardier, które są w eksploatacji spółki Lotos Kolej. Uruchomienie przewozów było możliwe dzięki uzyskaniu w lipcu przez Lotos Kolej niemieckiego certyfikatu bezpieczeństwa "B" Niemcy.

Lotos łączy wschód z zachodem

Lotos Kolej realizuje przewozy na stacjach granicznych z Czechami, Słowacją i Białorusią. Spółka planuje również rozpocząć przewozy do stacji granicznej z Litwą i w ten sposób rozwinąć siatkę oferowanych połączeń w korytarzu Wschód-Zachód.

Lotos Kolej to najnowocześniejszy przewoźnik kolejowy na polskich torach. W ubiegłym roku spółka przewiozła 10,6 mln ton towarów. W tym roku planuje przewieźć ponad 12 mln ton produktów. Udział przewoźnika w polskim rynku (wg. pracy przewozowej) wynosi aktualnie blisko 10 proc.

Lotos Kolej uruchamia codziennie kilkaset pociągów towarowych na obszarze całej Polski i kilkanaście w ruchu granicznym. Przewoźnik posiada swoje oddziały zlokalizowane na terenie całej Polski i we Frankfurcie nad Odrą.

Zarząd Grupy Lotos planuje przeprowadzić ofertę publiczną Lotos Kolej. Spółka powinna być gotowa do debiutu na giełdzie w czwartym kwartale 2016 roku.

giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)