Notowania

LPP ma pierwszy salon Reserved w Londynie. Spółka zainwestowała 20 mln zł

Spółka LPP uruchomiła salon Reserved w Londynie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(LPP)

Spółka LPP uruchomiła pierwszy salon Reserved w Londynie. Koszt inwestycji sięgnął 20 mln zł.

Liczący około 3 tys. mkw. sklep znajduje się przy Oxford Street 252 na londyńskim West Endzie. Wraz z otwarciem londyńskiego salonu marki ruszyła również sprzedaż internetowa Reserved na rynku brytyjskim.

"Londyn to prawdziwie globalne miasto, europejska stolica mody i okno na świat, co roku odwiedzane przez setki milionów turystów. Chcemy budować globalną rozpoznawalność Reserved jako marki i LPP jako firmy. Nasza obecność na Oxford Street to ważny krok w tym kierunku" - powiedział prezes Marek Piechocki, cytowany w informacji przekazanej przez spółkę.

Salon Reserved przy Oxford Street został w całości zaprojektowany i wykonany przez polskie firmy, z którymi od lat współpracuje LPP. Nakłady inwestycyjne na sam projekt i budowę wyniosły blisko 20 mln zł. Umowa najmu została podpisana na 10 lat.

Zobacz także: Śmiałe plany Allegro. Chce kupić kilka firm

W sklepie przy Oxford Street będzie pracować ponad 100 osób. Za operacyjne zarządzanie londyńskim salonem Reserved odpowiada Corinne Facey, Retail Operations Manager UK. Równocześnie z otwarciem salonu przy Oxford Street została uruchomiona sprzedaż internetowa Reserved na rynku brytyjskim. Sklep internetowy marki dostępny jest pod adresem: www.reserved.com/gb/en i oferuje asortyment odzieży i dodatków liczący ponad 10 tys. pozycji.

"Londyńskiemu debiutowi Reserved towarzyszy kampania reklamowa z udziałem supermodelki Kate Moss. Działania promocyjne koncentrują się przede wszystkim na komunikacji internetowej oraz reklamie zewnętrznej wykorzystującej witrynę salonu oraz nośniki reklamowe na przystankach autobusowych i stacjach metra. Wizerunek Kate Moss promującej markę Reserved znajduje się także na słynnych, londyńskich, piętrowych autobusach. Modelka wzięła również udział w oficjalnym otwarciu salonu" - podaje LPP.

LPP zarządza markami modowymi Reserved, Cropp, House, Mohito i SiNSAY. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie od 2001 roku. Skonsolidowane przychody LPP ze sprzedaży sięgnęły 6,02 mld zł w 2016 r.

Kurs akcji LPP od początku 2017 roku

Tagi: handel detaliczny, przemysł elektrotechniczny, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-09-2017

DeMoonNie chińskie ubrania sprzedają. Reserved made in Bangladesz. Szmaty które po dwóch praniach wyglądają nieproporcjonalnie.

06-09-2017

polMacaron , Macrela Tmemmersrams oraz Juncersik mogą sie oblizac! Hahahahahaha Polska rosnie wiłe i buduje! PO nie dojdzie do władzy przez najblizsze … Czytaj całość

06-09-2017

polskiPodziwiam ludzi którzy mimo oporu tego psychopatycznego państwa rozwijają swoje firmy.

Rozwiń komentarze (19)