Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

LS Tech-Homes ma umowę inwestycyjną z ARP Venture o wartości 20 mln zł

0
Podziel się:
LS Tech-Homes ma umowę inwestycyjną z ARP Venture o wartości 20 mln zł

LS Tech-Homes podpisała umowę inwestycyjną z ARP Venture, która określa podstawowe warunki dokonania inwestycji w LS Tech-Homes w wysokości do 20 mln zł, poinformowała spółka.

"Umowa inwestycyjna określa podstawowe warunki dokonania inwestycji w LS Tech-Homes w wysokości do 20 mln zł, na którą składa się forma kapitałowa w drodze objęcia akcji nowej emisji (do 5,2 mln zł), finansowanie długiem konwertowalnym na kapitał spółki (9,8 mln zł) oraz finansowanie dłużne niekonwertowalne (5 mln zł)" - czytamy w komunikacie.

ARP Venture obejmie 4 227 642 akcji LS Tech-Homes w ramach nowej emisji akcji serii I, podano także.

Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozbudowę parku maszynowego i uruchomienie masowej produkcji w 4 obiektach przemysłowych i w takich obszarach, jak obiekty wojskowe, domy socjalne, domy dla uchodźców, domy rekreacyjne i konstrukcje kompozytowe dla drogownictwa, kolejnictwa i górnictwa.

"Rozmawiamy z partnerami i określamy nisze rynkowe, gdzie wykorzystany będzie nasz potencjał produkcyjny, co pozwoli nam na osiągnięcie progu rentowności już w przyszłym roku. Nowa oferta spółki i jej moce produkcyjne umożliwią negocjacje większych kontraktów i wyjście z ofertą na większe rynki w Europie, a także w Ameryce Północnej i Południowej" - powiedział prezes spółki Leszek Surowiec, cytowany w komunikacie.

LS Tech-Homes jest spółką notowaną na rynku NewConnect od czerwca 2012 r. Zajmuje się ona wdrażaniem nowoczesnych technologii kompozytowych dla różnych gałęzi przemysłu. Głównymi produktami spółki są płyty magnezowe MgO GREEN oraz płyty kompozytowe - SIP MgO GREEN.

Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)