Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

LW Bogdanka: Prace na polu Stefanów wyprzedzają harmonogram

0
Podziel się:

Należący do Lubelskiego Węgla Bogdanka oddział GRP-2 realizuje prace na polu Stefanów z wyprzedzeniem harmonogramu, podała spółka.

LW Bogdanka: Prace na polu Stefanów wyprzedzają harmonogram

"Należący do spółki oddział GRP-2 jest w trakcie drążenia chodnika podścianowego, którego docelowa długość ma wynieść około 7240 metrów. Będzie to najdłuższy wybieg w historii Bogdanki i jeden z najdłuższych na świecie. Prace przebiegają w szybszym niż zakładane tempie" - czytamy w komunikacie.

Drążenie chodnika rozpoczęto w grudniu 2016 roku. Ma on udostępnić pokład 391 w polu VIII w Stefanowie, najgłębiej zalegający pokład spośród czterech w obszarze górniczym Puchaczów V, na jakie kopalnia posiada koncesję wydobywczą. Pokład charakteryzuje się dużą miąższością, powyżej 2,3 metrów na większości obszaru pola VII i VIII oraz wysoką kalorycznością zalegającego tam węgla.

"Od grudnia 2017 roku oddział GRP-2 wyprzedza założony harmonogram prac. W ostatnim miesiącu minionego roku wydrążono 406,5 metrów chodnika, w styczniu 2018 roku blisko 438 metrów, z kolei w lutym było to 444,8 metrów. W marcu wydrążono natomiast aż 512,3 metrów" - czytamy dalej.

Przyspieszenie prac było możliwe m.in. dzięki wprowadzeniu takich rozwiązań, jak wydłużenie trasy podajnika taśmowego.

"Ze względu na rekordową długość chodnika podścianowego, prace drążeniowe są wyzwaniem nawet dla tak doświadczonej załogi. Dzięki jej zaangażowaniu i otwartości na rozwiązania poprawiające efektywność pracy pod ziemią udaje się wyprzedzać założony harmonogram" - powiedział wiceprezes Bogdanki Sławomir Karlikowski, cytowany w komunikacie.

LW Bogdanka prowadzi eksploatację w granicach obszaru górniczego Puchaczów V, na terenie o powierzchni 73 km2. Posiada trzy pola wydobywcze: w Bogdance, w Nadrybiu i w Stefanowie. Jesienią 2017 roku spółka otrzymała od ministra środowiska koncesję na wydobycie węgla kamiennego ze złoża Ostrów w obszarze górniczym Ludwin.

LW Bogdanka na koniec 2017 r. miała 14,4% udziału w rynku węgla kamiennego w Polsce; 17,9% udziałów w rynku węgla energetycznego w Polsce i 25,3% w rynku węgla sprzedanego do energetyki zawodowej. Od października 2015 r. należy do grupy kapitałowej Enei. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)