Notowania

rynek spożywczy
13.04.2017 15:53

M Food chce przenieść się na rynek główny GPW z NC w tym roku

Podziel się
Dodaj komentarz

M Food, notowana od 6 lat na NewConnect, planuje debiut na głównym parkiecie warszawskiej giełdy, poinformowała spółka. Spółka w ramach pre-IPO i IPO przygotowuje dwie emisje akcji oraz wprowadzenie ich do obrotu na rynku regulowanym do końca tego roku.

"W ramach pre-IPO spółka planuje wyemitować do 1 300 000 akcji serii F. Pieniądze pozyskane w ten sposób mają wesprzeć rozwój działalności holdingu M Food w Bułgarii" - czytamy w komunikacie.

Spółka przygotowuje również publiczną emisję do 3 000 000 akcji serii G.

"Dzięki pozyskanym od inwestorów środkom, holding chce realizować strategię zmierzającą do zwiększania skali działalności operacyjnej holdingu w ramach akwizycji kolejnych firm, których działalność jest komplementarna wobec obecnych w strukturze spółek" - czytamy dalej.

Obie emisje akcji umożliwią spółce znaczne zwiększenie skali działalności i wzrost przychodów oraz zysków, podkreślono w materiale.

M Food prognozuje, że w 2018 roku przychody wyniosą blisko 180 mln zł, zysk EBITDA zbliży się do 10 mln zł, a zysk netto przekroczy 8 mln zł. W porównaniu z wynikami z poprzednich lat oznaczałoby to wzrost przychodów o 55%, a zysku netto o 74% w porównaniu do wyników po IV kw. 2016 roku.

"Naszym celem jest pozostanie liderem na rynku apikultury w Polsce. W najbliższych latach chcemy osiągać co najmniej 200 milionów złotych przychodu rocznego i znacząco zwiększyć udział naszych produktów BIO w Polsce i na rynku europejskim" - powiedział prezes M Food Jerzy Gądek cytowany w komunikacie.

M Food działa na rynku pośrednictwa w krajowym i międzynarodowym handlu miodem. Obraca szerokim zakresem gatunków miodów, miodów pitnych i produktów apikultury.

(ISBNews)

Tagi: rynek spożywczy, handel detaliczny, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz