Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Łukasz Pałka
|

Mabion zmniejszył stratę. Spółka ponosi głównie koszty prac badawczych

1
Podziel się:

Spółka biotechnologiczna opublikowała raport finansowy po pierwszym półroczu.

Mabion zmniejszył stratę. Spółka ponosi głównie koszty prac badawczych
(Andrzej Hulimka/REPORTER)

Spółka biotechnologiczna Mabion miała 12,52 mln zł netto w drugim kwartale wobec 13,84 mln zł straty rok wcześniej - podała spółka.

Strata operacyjna wyniosła 14,61 mln zł wobec 13,61 mln zł straty rok wcześniej. W drugim kwartale 2017 r. ani rok wcześniej spółka nie odnotowała przychodów ze sprzedaży.

W pierwszej połowie 2017 r. spółka miała 25,37 mln zł jednostkowej straty netto w porównaniu z 23,95 mln zł straty rok wcześniej, przy braku przychodów ze sprzedaży w obu okresach.

Zobacz także: Zobacz także: Czy polska gospodarka jest silna?

"Strata wynika w głównej mierze z ponoszonych przez spółkę kosztów prac badawczych i rozwojowych leku MabionCD20 oraz z kosztów ogólnego zarządu, które nie są bezpośrednio związane z prowadzonymi przez spółkę pracami rozwojowymi, w szczególności kosztów wynagrodzeń i pochodnych wynagrodzeń oraz kosztów amortyzacji, dostaw mediów i podatku od nieruchomości związanych z zakładem spółki w Konstantynowie Łódzkim" - czytamy w raporcie.

Mabion S.A. to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect pozyskując 22,8 mln zł, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

Kurs akcji Mabionu od początku 2017 r.

giełda
wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Luc
6 lat temu
Co to za głupota dodatkowo liczyć koszt utraty wartości samochodu, jak kupuje samochód to już raz koszt ponoszę, jak go sprzedam to co najwyżej na nim zarobię, a nie stracę