Notowania

górnictwo
26.02.2016 17:54

Majątek JSW stracił na wartości ponad 2 mld złotych

Spółka przeprowadziła testy na utratę wartości aktywów trwałych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Beata Zawrzel/REPORTER)

Testy na utratę wartości aktywów Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) wskazały na utratę wartości aktywów trwałych w wysokości ok. 2,7 mld złotych. JSW dokonała też odpisu w związku z reklasyfikacją akcji Spółki Energetycznej "Jastrzębie" (SEJ).

"Wyniki testów przeprowadzonych przez JSW wskazują na utratę bilansowej wartości aktywów trwałych w segmencie Węgiel oraz Koks w wysokości ok. 2,7 miliarda złotych (odpowiednio 2,0 i 0,7 mld zł)" - czytamy w komunikacie.

Z tytułu reklasyfikacji akcji SEJ do aktywów trwałych przeznaczonych do sprzedaży JSW dokonała natomiast odpisu aktualizującego w wysokości 0,1 mld zł.

"Stosowne odpisy aktualizujące wartość aktywów zostaną uwzględnione w jednostkowym i skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym JSW za czwarty kwartał 2015 roku" - czytamy dalej.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. W 2014 roku w kopalniach JSW wydobyto 13,9 mln ton węgla. Spółka jest notowana na GPW od 2011 roku.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, jsw, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz