Notowania

budownictwo
27.06.2018 17:30

Marvipol Development wyemitował obligacje o wartości nom. 40 mln zł

Marvipol Development przeprowadził emisję obligacji o łącznej wartości 40 mln zł na finansowanie działalności deweloperskiej podmiotów z grupy, w ramach trzyletniego programu emisji o łącznej wartości nominalnej do 250 mln zł, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

,,Doszło do emisji 4 000 niezabezpieczonych sztuk obligacji serii W o wartości nominalnej 10 000 zł każda oraz o łącznej wartości nominalnej 40 000 000 zł [obligacje]. Emisja obligacji doszła do skutku w drodze dokonania przez Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych [KDPW] ostatecznego rozrachunku transakcji nabycia obligacji" - czytamy w komunikacie.

Wykup tych obligacji nastąpi w dniu 27 czerwca 2022 r., tj. po upływie 4 lat od dnia emisji. Zarząd będzie ubiegał się o wprowadzenie obligacji serii W do obrotu w alternatywnym systemie obrotu Catalyst prowadzonym przez GPW i BondSpot.

Zarząd Marvipol Development zdecydował 25 maja br. o ustanowieniu programu emisji do 25 000 obligacji niezabezpieczonych o wartości nominalnej 10 000 zł każda, tj. o łącznej wartości nominalnej do 250 mln zł.

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz