Notowania

budownictwo
07.06.2018 14:40

Marvipol ma ostateczną umowę sprzedaży udziałów w projekcie mag. za 2,36 mln eur

Marvipol Logistics, spółka zależna Marvipol Development, oraz PG Europe zawarły z ELP Holdco (Poland) ostateczną umowę sprzedaży wszystkich udziałów w spółce PDC Industrial Center 60, realizującej projekt magazynowy koło Grodziska Mazowieckiego. Cena udziałów sprzedawanych przez Marvipol Logistics to ok. 2,36 mln euro (ok. 10,16 mln zł).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotem umowy jest przeniesienie na rzecz nabywcy przez zbywców prawa własności wszystkich udziałów w realizującej w gminie Grodzisk Mazowiecki projekt magazynowy spółce, tj.: 58 udziałów stanowiących 58% kapitału zakładowego spółki należących dotychczas do Marvipol Logistics S.A. oraz 42 udziałów stanowiących 42% kapitału zakładowego spółki należących dotychczas do PG Europe S.A.R.L." - czytamy w komunikacie.

Wcześniej Marvipol informował, że wspólnicy PDC Industrial Center 60 zawarli przedwstępną umowę sprzedaży udziałów spółki i że cena udziałów sprzedawanych przez Marvipol Logistics to ok. 2,36 mln euro (ok. 10,16 mln zł).

Marvipol Development jest jednym z wiodących polskich deweloperów. Spółka prowadzi działalność - za pośrednictwem spółek celowych - w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym, w ramach którego realizuje projekty budownictwa wielorodzinnego oraz magazynowym, inwestując w budowę i komercjalizację, a następnie sprzedając skomercjalizowane projekty. Spółka - w następstwie podziału Marvipol S.A. - z dniem 1 grudnia 2017 r. przejęła działalność deweloperską prowadzoną przez Marvipol S.A. od 1996 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz