Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mci
05.11.2014 16:16

MCI ma rekordową płynność. Jak wykorzysta gotówkę?

- Jesteśmy gotowi na duże inwestycje - zapowiada prezes.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Wlodzimierz Wasyluk/REPORTER)

MCI Management obecnie dysponuje rekordową płynnością i jest gotowy na poszukiwanie dużych projektów inwestycyjnych. Po wynikach za III kw. spółka podtrzymuje prognozy na 2014 r. - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele MCI Management.

_ - Obecnie mamy ponad 100 mln zł na rachunkach i około 300 mln zł dostępnego finansowania. Nigdy w historii nie mieliśmy do dyspozycji takich środków. Biorąc to pod uwagę uważam, że jesteśmy obecnie gotowi na duże inwestycje. Tylko jeszcze rynek musi być na to gotowy _ - powiedział wiceprezes MCI Management Tomasz Czechowicz.

Fundusze z grupy MCI dokonały w trzecim kwartale trzech inwestycji: MyBaze .com, LepszaOferta .pl i Travelata .ru (druga runda finansowania).

Wskaźnik aktywów netto na akcję wynosił na koniec września 16,1 zł. Łączne aktywa były na poziomie 1.194 mln zł, a aktywa pod zarządzaniem (AUM) wyniosły 1.589 mln zł.

Prognoza MCI na rok biznesowy 2014 r. (który kończy się z końcem marca 2015 r.) zakłada, że wartość aktywów na jedną akcje wyniesie 16,5 zł, a wartość nowych inwestycji realizowanych przez fundusze z grupy MCI wyniesie nie mniej niż 305 mln zł.

_ Jesteśmy na dobrej drodze, by zrealizować nasze tegoroczne założenia _ - powiedział Cezary Smorszczewski, prezes MCI Management.

_ - W czasie trzech ostatnich kwartałów zrealizowaliśmy inwestycje o łącznej wartości przekraczającej ponad połowę naszego rocznego planu, który zakłada 305 mln zł nowych inwestycji do marca 2015 r. _ - dodał Czechowicz.

Wiceprezes poinformował, że obecnie finalizowane są cztery inwestycje do funduszu MCI.Techventures: jedna w Niemczech, jedna w Rosji i dwie w Polsce. Ocenił, że jest duże prawdopodobieństwo, że zostaną zrealizowane do końca roku biznesowego.

W ciągu dziewięciu miesięcy 2014 r. grupa MCI pozyskała 39 mln zł z tytułu wyjść z inwestycji. Na kwotę złożyły się dywidendy otrzymane od ABC Data, Indeks i Netii. Smorszczewski podtrzymał plan na 2014 r. zakładający pozyskanie co najmniej 100 mln zł z tytułu wyjść z inwestycji.

Przedstawiciele MCI poinformowali, że oferta publiczna akcji Private Equity Managers odbędzie się w IV kw. 2014 r. lub I kw. 2015 r., w zależności od warunków rynkowych i decyzji KNF.

Według ostatnich informacji fundusz MCI ma 7,15 proc. akcji Netii. Wcześniej MCI informował, że Netia potrzebuje skutecznego nadzoru właścicielskiego, a fundusz chce mieć realny wpływ na strategię firmy.

_ - Jeśli chodzi o nasze zaangażowanie w Netii to obecnie nie wykluczamy żadnego scenariusza. Jesteśmy zadowoleni z uzyskanej stopy zwrotu. Jeśli pojawi się jakaś ciekawa okazja to nie wykluczamy zarówno zwiększenia, jak i zmniejszenia zaangażowanie _ - powiedział Smorszczewski.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: mci, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz