Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
28.07.2017 16:15

mDM podniósł rekomendację Budimeksu do 'kupuj', wycenę do 267 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku (mDM) podwyższyli rekomendację Budimeksu z "trzymaj" do "kupuj", jednocześnie podwyższając cenę docelową z 238,4 zł do 267 zł za akcję, wynika z raportu datowanego na 24 lipca.

W dniu wydania rekomendacji kurs wyniósł 229,5 zł. W piątek ok. godziny 15:30 kurs wyniósł 218,7 zł.

"Paliwo, napędzające ponad 40% wzrost kursu Budimeksu w okresie I-IV'17, wyczerpało się na początku maja, a obserwowana w ostatnich miesiącach realizacja zysków sprowadziła kurs Budimeksu do atrakcyjnych poziomów. Korekta nie jest jednak jedynym argumentem do podniesienia rekomendacji. Skuteczność Budimeksu w pierwszych przetargach PKP PLK (9% udział w rynku) znacznie przewyższyła nasze oczekiwania z poprzedniego raportu. Ponadto, w marcu GDDKiA wznowiła proces przetargowy w drogach krajowych, a Budimex utrzymał najwyższą skuteczność na rynku z udziałem 16% w 2017. W połowie lipca MIB zwiększyło o 26% do 135 mld zł limit wydatków w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych i zaktualizowało harmonogram inwestycji, który wymaga od GDDKiA znacznego przyśpieszenia postępowań przetargowych już w 2H'17. Uważamy, że powyższe przyśpieszenie w przetargach publicznych nie jest w pełni uwzględnione w konsensusie prognoz, jak również konsensus nie docenia potencjału spółki do generowania ponadprzeciętnych marż w
najbliższych latach. Podnosimy rekomendację dla akcji Budimeksu do kupuj, podnosząc naszą cenę docelową o 12% do 267 zł"- czytamy w raporcie.

Analitycy prognozują, że zysk netto spółki wyniesie 452,8 mln zł za 2017 r., przy przychodach 6 402,3 mln zł.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz