Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
31.01.2017 16:29

mDM podwyższył rekomendację Echo do 'kupuj', a wycenę do 6,64 zł

Podziel się
Dodaj komentarz

Analitycy Domu Maklerskiego mBanku podwyższyli rekomendację Echo Investment do ,,kupuj" z ,,trzymaj" i cenę docelową do 6,64 zł z 2,73 zł wcześniej, wynika z raportu datowanego na 25 stycznia.

W dniu wydania rekomendacji kurs wynosił 5,69 zł. We wtorek w trakcie sesji kurs wynosił 5,64 zł.

,,Spektakularna na skalę polskiego rynku sprzedaż portfela nieruchomości pracujących wykreowała wartość dla akcjonariuszy, czego dowodem jest wzrost kursu Echo o 65% w 2016 r. (uwzględniając dywidendy). To nie portfel nieruchomości, lecz deweloperskie ramię spółki miało największy wpływ na wyniki ostatnich lat i w naszej opinii wciąż jest w stanie generować atrakcyjne zyski. Uważamy, że działalność deweloperska w segmencie komercyjnym ze względu na większe zaangażowanie środków własnych, trudniejszy dostęp do finansowania i dłuższy okres wyjścia powinna osiągać wyższą rentowność niż budowa mieszkań. Obecne realia rynkowe to potwierdzają. Średnią marżę w projektach komercyjnych Echa szacujemy na 34%, jednocześnie oczekując 28% marży w mieszkaniówce" - czytamy w raporcie.

,,W latach 2017-2018 Echo zakończy budowę 8 inwestycji komercyjnych o szacunkowej wartości 1,7 mld zł, których wycena do wartości rynkowej jeszcze się nie rozpoczęła. Drugim filarem wyników Echa będzie segment mieszkaniowy, który w 2016 r. wykazał najwyższą dynamikę sprzedaży mieszkań wśród deweloperów z GPW (57%)" - podano także.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz