Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ME: Polska została liderem Regionalnej Grupy Ryzyka ds. dostaw gazu do UE

0
Podziel się:

Polska została wybrana na lidera Regionalnej Grupy Ryzyka (RGR), której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa dostaw gazu do Unii Europejskiej, podało Ministerstwo Energii (ME) w komunikacie. Polska zajmie się koordynacją prac 10 państw członkowskich UE będących członkami RGR związanych z przyjęciem przez Parlament i Radę UE w październiku 2017 r. nowego rozporządzenia o bezpieczeństwie dostaw gazu.

ME: Polska została liderem Regionalnej Grupy Ryzyka ds. dostaw gazu do UE

"Uważamy, że w efekcie tych działań wzrośnie bezpieczeństwo energetyczne w sektorze gazu tak poszczególnych państw jak i całej Unii. Taka współpraca stanowi doskonałe uzupełnienie prowadzonych przez Polskę działań inwestycyjnych związanych z dywersyfikacją dostaw gazu, wzmacniających odporność Europy Środkowo-Wschodniej na zakłócenia w dostawach gazu" - powiedział wiceminister energii Michał Kurtyka, cytowany w komunikacie.

Zadaniem Polski będzie koordynacja prac 10 państw członkowskich (Belgii, Estonii, Litwy, Luksemburga, Łotwy, Holandii, Niemiec, Polski, Czech i Słowacji) będących członkami RGR zajmującej się zagadnieniami związanymi z dostawami gazu ze Wschodu m.in. z kierunku białoruskiego. Dodatkowo Polska jest członkiem grupy analizującej ryzyka dotyczące kierunku ukraińskiego.

Celem grupy jest opracowanie regionalnej oceny ryzyka, identyfikującej kluczowe zagrożenia dla bezpieczeństwa dostaw dla UE. Członkowie grupy mają również przygotować rozdziały krajowych planów na wypadek wystąpienia sytuacji nadzwyczajnych i planów działań zapobiegawczych, które odnoszą się do zwiększenia bezpieczeństwa w regionie, podano również.

energetyka
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)