Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Medicalgorithmics dzieli zyski. Zmiana ważnego terminu

0
Podziel się:

Zarząd chce przeznaczyć na dywidendę ponad 5,5 mln zł.

Medicalgorithmics dzieli zyski. Zmiana ważnego terminu
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bFdVYSbp

Zarząd Medicalgorithmics zmienił proponowany akcjonariuszom dzień dywidendy na 7 lipca z rekomendowanego wcześniej 30 czerwca - podała spółka.

"Zarząd spółki informuje, że zmiana rekomendowanego terminu dnia dywidendy jest spowodowana koniecznością dostosowania się do wymogów wynikających z Regulaminu Giełdy Papierów Wartościowych S.A. w Warszawie oraz Regulaminu Krajowego Depozytu Papierów Wartościowych S.A." - czytamy w komunikacie.

Pozostałe propozycje dotyczące dywidendy pozostały bez zmian: zarząd proponuje przeznaczyć na dywidendę 5,53 mln zł, co oznaczać będzie wypłatę w wysokości 1,6 zł na akcję, zaś pozostałe 9 mln zł - na kapitał zapasowy. Termin wypłaty zaproponowano na 28 września.

bFdVYSbr

Medicalgorithmics odnotowało 14,53 mln zł jednostkowego zysku netto w 2014 r. wobec 10,87 mln zł zysku rok wcześniej.

Medicalgorithmics S.A. to obecna na rynku od 2005 roku innowacyjna spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych, właściciel i wytwórca najnowocześniejszego w skali światowej systemu do analizy pracy serca - PocketECG.

Spółka działa na największych i najbardziej perspektywicznych rynkach - w Stanach Zjednoczonych i Azji, dostarcza rozwiązania dla najbardziej prestiżowych ośrodków w Polsce i USA. W lutym 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od listopada 2011 r.

bFdVYSbS
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)