Notowania

Polskie urządzenie trafi do szpitali w USA. Urząd dał zielone światło

PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala m.in. monitorować pracę serca z bieżącą analizą wyników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Medicalgorithmics)
PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala monitorować pracę serca.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła do sprzedaży urządzenie firmy Medicalgorithmics. PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala m.in. monitorować pracę serca z bieżącą analizą wyników.

Władze Medicalgorithmics poinformowały o zarejestrowaniu przez FDA systemu PocketECG CRS. Amerykański urząd tym samym dopuścił do jego sprzedaży na terenie USA.

W 2016 roku PocketECG CRS został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej i został zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce. System jest wykorzystywany do rehabilitacji kardiologicznej pacjentów z chorobami układu krążenia.

Główne funkcjonalności PocketECG CRS to planowanie treningów rehabilitacyjnych oraz monitorowanie EKG podczas ćwiczeń. Rozwiązanie zapewnia transmisję online pełnego zapisu EKG w czasie rzeczywistym, podczas sesji treningowych. System generuje także raporty, zawierające podsumowanie treningów wraz zapisem EKG pacjenta, które ułatwiają lekarzom podjęcie decyzji w zakresie kontynuacji lub zakończenia procesu rehabilitacji kardiologicznej.

*Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków *

Dzięki otrzymaniu zgody FDA spółka może zacząć realizację działań zmierzających do komercjalizacji PocketECG CRS na terenie Stanów Zjednoczonych, na które składają się rozpoczęcie wdrożeń pilotażowych w placówkach opieki zdrowotnej oraz proces rekrutacji przedstawicieli handlowych dedykowanych do sprzedaży systemu w USA.

Medicalgorithmics to polska firma działająca w branży wysokiej technologii. Została założona w 2005 roku przez dwóch naukowców-przedsiębiorców: dr Marka Dziubińskiego i dr Marcina Szumowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: medicalgorithmics, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-07-2018

la2010Nasza medycyna zmierza w kierunku okładów z kapusty i zamawiania choroby. Jesteśmy prekursorem w nowatorskiej metodzie eliminowania problemów … Czytaj całość

12-07-2018

HoBrawo!

12-07-2018

PRL+Żyjemy w czasach relatywnych i każdy ma prawo do swojej opinii.

Rozwiń komentarze (3)