Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Polskie urządzenie trafi do szpitali w USA. Urząd dał zielone światło

Polskie urządzenie trafi do szpitali w USA. Urząd dał zielone światło

PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala  monitorować pracę serca. Fot. Medicalgorithmics
PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala monitorować pracę serca.

Amerykańska Agencja Żywności i Leków dopuściła do sprzedaży urządzenie firmy Medicalgorithmics. PocketECG CRS to specjalny system, który pozwala m.in. monitorować pracę serca z bieżącą analizą wyników.

Władze Medicalgorithmics poinformowały o zarejestrowaniu przez FDA systemu PocketECG CRS. Amerykański urząd tym samym dopuścił do jego sprzedaży na terenie USA.

W 2016 roku PocketECG CRS został dopuszczony do obrotu na terenie Unii Europejskiej i został zarejestrowany przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych w Polsce. System jest wykorzystywany do rehabilitacji kardiologicznej pacjentów z chorobami układu krążenia.

Czytaj więcej: Medicalgorithmics ma umowę z m-Health Solutions

Główne funkcjonalności PocketECG CRS to planowanie treningów rehabilitacyjnych oraz monitorowanie EKG podczas ćwiczeń. Rozwiązanie zapewnia transmisję online pełnego zapisu EKG w czasie rzeczywistym, podczas sesji treningowych. System generuje także raporty, zawierające podsumowanie treningów wraz zapisem EKG pacjenta, które ułatwiają lekarzom podjęcie decyzji w zakresie kontynuacji lub zakończenia procesu rehabilitacji kardiologicznej.

Choroby serca najczęstszą przyczyną zgonów Polaków


Dzięki otrzymaniu zgody FDA spółka może zacząć realizację działań zmierzających do komercjalizacji PocketECG CRS na terenie Stanów Zjednoczonych, na które składają się rozpoczęcie wdrożeń pilotażowych w placówkach opieki zdrowotnej oraz proces rekrutacji przedstawicieli handlowych dedykowanych do sprzedaży systemu w USA.

Medicalgorithmics to polska firma działająca w branży wysokiej technologii. Została założona w 2005 roku przez dwóch naukowców-przedsiębiorców: dr Marka Dziubińskiego i dr Marcina Szumowskiego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

usa, fda, kardiologia, medicalgorithmics, pocket ecg
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
Ho
2018-07-12 23:56
Brawo!
PRL+
2018-07-12 18:20
Żyjemy w czasach relatywnych i każdy ma prawo do swojej opinii.
la2010
2018-07-12 15:38
Nasza medycyna zmierza w kierunku okładów z kapusty i zamawiania choroby. Jesteśmy prekursorem w nowatorskiej metodzie eliminowania problemów zdrowotnych. Chorego urzędowo uznajemy za zdrowego i po problemie.