Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
giełda
10.12.2018 12:06

MEN: Pensje nauczycieli wzrosną o kolejne 5% od stycznia 2019 r.

Pensje nauczycieli w Polsce wzrosną o 5% od 1 stycznia 2019 r. poinformowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. To druga transza wprowadzanych od kwietnia bieżącego roku podwyżek wynagrodzeń nauczycieli, podano także.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W budżecie państwa zostały zapewnione dodatkowe środki na sfinansowanie podwyżki wynagrodzeń - w 2018 roku to ok. 1,2 mld zł. W projekcie ustawy budżetowej na 2019 r. zaplanowano na ten cel dodatkowo ok. 2,8 mld zł. Warto dodać, że w 2017 roku, po raz pierwszy od 2012 r. zostały zwaloryzowane wynagrodzenia nauczycieli, przeznaczono na to kwotę 418 mln zł" - czytamy w komunikacie.

W sumie od 1 kwietnia 2018 r. do 1 stycznia 2019 r. r. pensje nauczycieli wzrosną o 10,35%, a docelowo o 15,8%, podkreślił resort.

"Minister edukacji narodowej wykazuje szczególną troskę o jak najlepsze warunki prowadzenia otwartego i efektywnego dialogu z przedstawicielami reprezentatywnych oświatowych związków zawodowych. Warunki pracy nauczycieli oraz ich wynagrodzenie są priorytetem działań podejmowanych przez MEN" - czytamy także.

W materiale zwrócono także uwagę, że system finansowania oświaty w tym wynagrodzeń nauczycieli wymaga zmiany.

"Podzielamy ten postulat strony związkowej, że obecny system finansowania zadań oświatowych wymaga zmian. Także system wynagradzania nauczycieli należy zmodernizować i stworzyć z niego prawdziwy mechanizm motywacyjny, zachęcający do pracy w szkole najlepszych nauczycieli. Jesteśmy gotowi do pracy nad modyfikacją zasad finansowania oświaty oraz wynagrodzeń nauczycieli. Pierwsze projekty były omawiane podczas wcześniejszego etapu prac zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Na wniosek organizacji samorządowych powyższe kwestie pozostawiliśmy do uregulowania w późniejszym terminie. W uzgodnieniu z ministrem finansów, kolejne szczegółowe analizy kierunku modyfikacji są zaplanowane do dalszych prac zespołu. Liczymy na propozycje systemowych rozwiązań w tym zakresie ze strony przedstawicieli związków zawodowych" - czytamy także.

Tagi: giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-12-2018

ciągle im żleNauczycielom ciągle mało! Za 18 godzinny tydzień pracy ile by chcieli? Gdy zrobią sprawdzian, to cala lekcje nic nie robia, albo spacerują, albo … Czytaj całość

10-12-2018

AntybelferNauczyciele szkół publicznych to tłuste koty systemu: zarabiają 50 pln/godz (nie licząc płatnych 3-miesięcznych wakacji i rozmaitych dodatków). W … Czytaj całość

12-12-2018

jest radaTo w czasie wakacji na 2 miesiące do pracy do marketu, może na kasę. Będzie dodatkowo 6 tys. w budżecie nauczyciela.

Rozwiń komentarze (6)