Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Mennica Polska chce wybić monety dla Tajlandii. Złożyła ofertę

Mennica Polska chce wybić monety dla Tajlandii. Złożyła ofertę

Fot. Sebastian Duda - Fotolia.com

Mennica Polska chce wybić monety obiegowe dla Tajlandii. Spółka złożyła właśnie ofertę w przetargu zorganizowanym przez tamtejszy rząd.

Mennica Polska podaje, że złożyła ofertę o wartości 4,29 mln dolarów (z wyjątkiem wartości metali) w przetargu na produkcję monet obiegowych zorganizowanym przez Ministerstwo Finansów - Departament Skarbu w Tajlandii. Chodzi o wybicie monet obiegowych o nominale 2 baht w ilości 220 mln sztuk.

Zobacz także: Praca szuka człowieka. Czego młodzi od pracy?


"Wybór najkorzystniejszej oferty zostanie ogłoszony po dokonaniu przez Ministerstwo Finansów - Departament Skarbu w Tajlandii oceny formalnej i merytorycznej wszystkich złożonych ofert w przetargu. O wyborze lub odrzuceniu oferty spółki, emitent poinformuje w odrębnym raporcie bieżącym" - podaje Mennica Polska.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce oraz Europie. Jest także jedynym producentem sztabek złota inwestycyjnego w Polsce oraz liderem w zakresie wdrażania, obsługi i rozwoju systemów karty miejskiej. Ponadto realizuje inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 r.

Kurs akcji Mennicy Polskiej od początku 2017 roku
górnictwo, hutnictwo
ISB
Czytaj także
Polecane galerie
wax
2017-08-10 12:48
Nie Bahty, tylko Bath'y
ja
2017-08-10 10:48
Mennica to dobra spółka dywidendowa. Akcje ostatnio na GPW idą w górę. Jest wiele możliwości inwestowania, ale każda z nich niesie za sobą groźbę utraty przynajmniej części pieniędzy. Słyszeliście o ksią.ż ce ,,Jak stworzyc system transakcyjny do inwestowania na giełdzie"? dzięki systemowi z tej ksią.ż ki w czasie bessy nie odnotowałem strat, a ostatnio ładnie system daje zarobić - jakieś 20% w ostatnim czasie
MK
2017-08-08 15:47
już nie mogłem się doczekać , w końcu będzie przecena :)