Notowania

budownictwo
04.08.2017 15:47

Mennica Polska: Sprzedaż lokali w Mennica Residence 'dalece satysfakcjonująca'

Podziel się
Dodaj komentarz

Grupa Mennicy Polskiej sprzedała 176 lokali w I etapie Mennica Residence w Warszawie oraz 198 w II etapie tego apartamentowca, poinformowała członek zarządu ds. finansowych Katarzyna Iwuć.

"W I etapie Mennica Residence mamy 176 lokali sprzedanych na 189 wszystkich, co daje 90% PUM ze średnią ceną brutto 13,8 tys zł za m2. W II etapie mamy umowy i rezerwacje z wpłaconą kaucją na 198 lokali z łącznie 335. Jest to wynik dalece satysfakcjonujący" - powiedziała Iwuć podczas konferencji prasowej.

Prezes Mennicy Polskiej Grzegorz Zambrzycki dodał, że zakontraktowanie II etapu to jedynie obsługa leadów zainteresowanych I etapem, bez marketingu kolejnego etapu. Zarząd podtrzymał, że pierwsze przekazania notarialne i rozpoznanie przychodów w wynikach nastąpi od IV kw. bieżącego roku.

W przypadku projektu przy ul. Jagiellońskiej w Warszawie członek zarządu ds. finansowych oceniła, że można spodziewać się rozpoznania pierwszych umów z tego tytułu w przychodach w 2019 r. Zambrzycki wskazał, że Mennica realizuje projekty mieszkaniowe w standardzie wyższym od popularnego i planuje zastosowanie różnicowania cen w tym projekcie w zależności od lokalizacji, szczególnie co do bliskości Wisły.

Cały projekt przewidziany jest na 250 tys. m2 powierzchni mieszkaniowej i 100 tys. m2 biznesparku (według słów prezesa Mennicy pod prawie jednego odbiorcę) wobec 300 tys. mieszkań pierwotnie. Część biurowa planowana jest obecnie w lokalizacji sąsiadującej z Mostem Grota Roweckiego. Spółka ma dokument WZ na pierwszy etap i czeka na wydanie kolejnych dla następnych etapów.

W przypadku wieżowca Mennica Legacy Tower do końca listopada ma on osiągnąć poziom 0 i - jak wskazał zarząd Mennicy - jest realizowany zgodnie z harmonogramem i nie będzie wymagał zaangażowania kapitałowego ze strony spółki.

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Realizuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Akcje spółki są notowane na GPW od kwietnia 1998 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz