Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mennica Polska wkrótce może produkować monety dla Banku Kolumbii

0
Podziel się:

W sierpniu spółka informowała, że ma szansę na duże zamówienie z Filipin.

Mennica Polska wkrótce może produkować monety dla Banku Kolumbii
(acilo/iStockphoto)

Mennica Polska złożyła wiążącą ofertę dotyczącą dostawę monet dla Banku Centralnego Kolumbii. Wartość złożonej oferty wynosi 10,23 mln dolarów netto i nie uwzględnia wartości metalu.

"Przedmiotem oferty jest dostawa monet powszechnego obiegu o nominałach 200, 500, 1000 pesos kolumbijskich w łącznym wolumenie 296,9 mln sztuk w terminie do dnia 29 lipca 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

Jak podała spółka, termin związania ofertą upływa dnia 8 lutego 2016 roku .

Mennica Polska jest czołowym producentem monet i numizmatów w Polsce i Europie. Planuje również inwestycje deweloperskie w Warszawie. Spółka jest notowana na GPW od 1998 roku.

W sierpniu spółka informowała, że ma szansę na duże zamówienie z Filipin. - Walczymy o kolejne umowy na emisje monet na rynku międzynarodowym. Szykują się tu bardzo duże umowy i jako światowy lider technologiczny w tym zakresie chcemy być w nie bardzo zaangażowani - prezes Mennicy Polskiej, Grzegorz Zambrzycki.

Wskazał, że Mennica Polska produkuje 300 mln monet rocznie dla NBP, ponadto produkuje monety obiegowe dla zagranicznych emitentów.

- Dzięki aktywności przetargowej umowy zagraniczne powinny dawać przyrost produkcji. Przetargi ogłaszają chociażby narodowe banki krajów Ameryki Łacińskiej. Naprawdę gigantyczny przetarg szykuje się na Filipinach, gdzie planowana jest wymiana monet obiegowych - wskazał prezes Mennicy.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)