Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mennica Skarbowa podwoiła zysk netto w 2015 r.

0
Podziel się:
Mennica Skarbowa podwoiła zysk netto w 2015 r.

Mennica Skarbowa przekroczyła barierę 100 mln zł sprzedaży (102,3 mln zł) oraz osiągnęła rekordowy zysk rzędu 0,83 mln zł w 2015 roku, co oznacza wzrost odpowiednio o 75 i 125% w skali roku, podała spółka.

W IV kw. spółka zanotowała przychody wysokości 27,9 mln zł (wzrost o 58% r/r), a zysk netto wyniósł 164,1 tys. zł w stosunku do straty wysokości 81 tys. rok wcześniej. Kluczowy zysk EBITDA wzrósł dwukrotnie - z 0,51 mln zł do 1, 2 mln zł.

"Mennica Skarbowa osiągnęła w ostatnim kwartale bardzo dobre wyniki finansowe. Pokazują one, że jesteśmy wiarygodnym i rozwijającym się podmiotem w branży metali szlachetnych. Jak widać, kontynuujemy proces stabilnego wzrostu, co w perspektywie najbliższych trzech lat powinno nam przynieść pozycję lidera na rynku. Intensywnie pracujemy nad zwiększeniem naszego udziału na nim, przede wszystkim stawiając na organiczny rozwój i budowanie naszej marki jako wiarygodnego partnera, dbającego o najwyższe zadowolenie naszych klientów" - powiedział prezes Jarosław Żołędowski, cytowany w komunikacie.

Spółka zintensyfikowała działania marketingowe w ub. roku. Dzięki otwarciu nowego oddziału w Poznaniu zwiększyła zasięg swojej działalności i podniosła jej zyskowność. Skupiając się na rozwoju skupu złota od osób indywidualnych Mennica Skarbowa pozyskała źródło tańszych produktów, co przełożyło się na wzrost marżowości oraz dywersyfikację źródła osiąganych przez nią przychodów, a tym samym uniezależnienie ich od wahań rynkowych cen złota.

Mennica Skarbowa S.A. to jeden z największych sprzedawców złota inwestycyjnego oraz innych metali szlachetnych w Polsce, oferujący produkty najbardziej renomowanych mennic z całego świata.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)