Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Polski producent rozbuduje fabrykę w Tajlandii. Podwoi moce

7
Podziel się:

Dzięki temu będzie mógł rocznie produkować nawet 3 mld sztuk rękawic medycznych.

Polski producent rozbuduje fabrykę w Tajlandii. Podwoi moce
(Dinodia / Stock Connection / Rex Features)

Mercator Medical zainwestuje prawie 120 mln zł w fabrykę w Tajlandii. Dzięki temu będzie mógł rocznie produkować nawet 3 mld sztuk rękawic medycznych wobec dotychczas niewiele ponad 1 mld sztuk.

Znany polski producent jednorazowych rękawic medycznych zawarł właśnie kontrakty warte około 63 mln zł z łącznego budżetu rozbudowy fabryki szacowanego na 119 mln zł. Chodzi o fabrykę w Tajlandii, która zajmuje się produkcją rękawic z lateksu syntetycznego (najszybciej rosnący segment rynku). Planowany termin zakończenia inwestycji, czyli uruchomienia ostatniej linii produkcyjnej, ustalono na luty 2018 roku.

W wyniku inwestycji, grupa Mercator będzie w stanie produkować 3 mld sztuk rękawic rocznie wobec 1,2 mld sztuk obecnie, czyli ponad dwukrotnie więcej.

- Dotychczas wydaliśmy na realizację projektu rozbudowy fabryki w Tajlandii około 10 mln zł. Do wydania mamy jeszcze około 109 mln zł - przyznaje Leszek Michnowski, wiceprezes zarządu Mercator Medical - Jesteśmy całkowicie w harmonogramie rozbudowy i zamierzamy uruchomić pełne zdolności produkcyjne już w pierwszej połowie 2018 roku.

Mimo sporych kosztów inwestycji, które m.in. przez mocnego dolara wzrosły wobec pierwotnych planów o 12 mln zł, spółka liczy na wymierne efekty i znaczący wzrost zysków w przyszłości.

- Budowa mocy produkcyjnych w Tajlandii (rękawice nitrylowe) i Polsce (produkty z włókniny) wraz z ekspansją geograficzną sprawiają, że widzimy przed naszą grupą możliwości bardzo dynamicznego, skokowego wzrostu skali biznesu i realizowanych zysków - podkreśla Wiesław Żyznowski, prezes Mercator Medical.

Jaki pułap jest do przeskoczenia? W okresie trzech kwartałów tego roku Mercator Medical miał 197,1 mln zł przychodów, co dało mu ponad 11,5 mln zł zysku. To wynik o 43 proc. wyższy niż przed rokiem.

Spóła rozwija się nie tylko w Tajlandii. Trwa również budowa zakładu produkcyjnego wyrobów z włókniny (odzież ochronna) w polskim Pikutkowie pod Brześciem Kujawskim. Zakończenie prac, szacowanych na 3,8 mln zł, zaplanowano na drugi kwartał 2017 roku.

Mercator Medical posiada centrum dystrybucyjne w Brześciu Kujawskim i prowadzi dystrybucję bezpośrednią w Polsce, Rosji, Rumunii, Czechach, na Ukrainie, Węgrzech oraz na Słowacji. Działalność Mercator Medical ma zasięg globalny - sprzedaż poprzez lokalnych dystrybutorów odbywa się w ponad 50 krajach na pięciu kontynentach, w tym na rynku USA.

Mercator Medical z siedzibą w Krakowie to producent i dystrybutor jednorazowych rękawic medycznych i rękawic gospodarczych, opatrunków medycznych oraz medycznych produktów z włókniny o historii sięgającej 1989 roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Antonina
6 lat temu
438masakra, dostałam od koleżanki info, że mają 5000 sztuk ow.ly/hFLD307jvdj, w koncu naprawili swoj blad
Mirosława
6 lat temu
339masakra, zgarnij świeżaki dla dzieci, tylko 5000sztuk!! wejdz na: bit.ly/2ho7TNq, sama dostałam 3 sztuki!
Lucyna
6 lat temu
81odbijajac od tematu, warto czasem pochodzić po necie, pluszakow nigdy za wiele, bit.ly/2ho7TNq, kocham takie promocje
Ilona
6 lat temu
366masakra, świeżaki dla dzieci, maja tylko 5000 sztuk, bit.ly/2ipIqHg, w koncu naprawili swoj blad
Pan
6 lat temu
Już wiem ze obozy Pracy wojenne i powojenne były Polskie. Niech zyje Polskie Kapo 1