Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Mercor chce wrócić do poziomu przychodów z 2013 roku

0
Podziel się:

Spółka spodziewa się systematycznego wzrostu przychodów ze spółek Mercor Slovakia i Mercor Czech Republic.

Mercor chce wrócić do poziomu przychodów z 2013 roku
(Wiktor Bakiewicz/Reporter)

Mercor podtrzymuje, że w ciągu 3-4 lat od sprzedaży segmentu drzwi przeciwpożarowych powróci do skali działalności sprzed transakcji - poinformował na konferencji Grzegorz Lisewski, wiceprezes Mercora.

_ - Przyrost zamówień w pierwszym roku pokazuje, że na tej ścieżce już jesteśmy, ale kolejne lata wymagają większych wzrostów. W projekty rozwojowe będziemy chcieli zainwestować około 25 mln zł w ciągu najbliższych 2-3 lat _ - powiedział Lisewski na konferencji.

Mercor spodziewa się systematycznego wzrostu przychodów ze spółek Mercor Slovakia i Mercor Czech Republic, które powstały po sprzedaży segmentu drzwi przeciwpożarowych w grudniu 2013 roku.

_ - Docelowo, w ciągu 2-3 lat można spodziewać się ponad 20 mln zł sprzedaży z obu rynków _ - dodał Lisewski.

Spółka liczy także na dalsze wzrosty sprzedaży na rynku rosyjskim. Przychody z tego rynku w pierwszym półroczu roku obrotowego 2014/2015 (spółka rozpoczyna rok obrotowy w kwietniu - PAP) wzrosły o 17 proc.

Strategia Mercora zakłada także zwiększenie sprzedaży eksportowej do krajów, w których nie ma obecnie swoich spółek zależnych.

_ - Naszymi docelowymi rynkami są rynki Europy Zachodniej, przede wszystkim Francja oraz kraje Beneluksu i Skandynawia, gdzie nie mamy spółek, ale skupiamy się na relacji z klientami _ - powiedział wiceprezes.

Mercor chce poprzez swoją hiszpańską spółkę Tecresa zwiększyć sprzedaż w Azji, Ameryce Południowej i Afryce Północnej.

_ - Łączna sprzedaż Tecresy w zeszłym roku wyniosła około 10 mln euro z czego około 2 mln euro to przychody z eksportu. Rynek hiszpański nie rośnie, ale jest potencjał na rynkach eksportowych _ - powiedział Lisewski.

Grupa planuje wprowadzenie do oferty nowych, wysokomarżowych produktów. Zakończenie badań pierwszego z nich planuje na marzec 2015 roku. Badanie zostało dofinansowane z funduszy unijnych.

Mercor to spółka działająca w branży systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych.

Przychody spółki z działalności kontynuowanej w pierwszym półroczu roku obrotowego 2014/2015 spadły do 104,4 mln zł z 105,5 mln zł w analogicznym okresie 2013/2014. Jednocześnie grupa odnotowała zysk netto z działalności kontynuowanej na poziomie 11,7 mln zł, co stanowi 89-proc. wzrost rok do roku.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)