Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Mercor zainwestował 15 mln zł na Węgrzech

0
Podziel się:

Mercor dokonał zamknięcia finansowego w transakcji przejęcia węgierskiej Dunamenti Tűzvédelem.

Krzysztof Krempeć, prezes Mercor
Krzysztof Krempeć, prezes Mercor (mateirały prasowe)

Mercor dokonał zamknięcia finansowego w transakcji przejęcia węgierskiej Dunamenti Tűzvédelem. W jego ramach nastąpiło przekazanie na rzecz Mercora 100 proc. własności akcji spółki oraz wypłata dla sprzedających 75 proc. ceny sprzedaży (ceny na zamknięciu). Całkowita cena sprzedaży została ustalona na równowartość 15,24 mln zł, podał Mercor.

"Cena na zamknięciu zostanie, zgodnie z praktyką stosowaną dla tego typu transakcji, skorygowana o ewentualne zmiany w kapitale obrotowym oraz o zadłużenie netto Dunamenti Tűzvédelem. Pozostałe 25 proc. ceny na zamknięciu zostanie zatrzymane na rachunku escrow (nadzorowany przez węgierski bank K&H Bank Zrt. z siedzibą w Budapeszcie, Węgry) na okres do 2 lat po dacie zamknięcia finansowego, jako zabezpieczenie ewentualnych roszczeń Mercor S.A. dotyczących m.in. stanu Dunamenti Tűzvédelem" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z umową, cena może być zwiększona o płatność dodatkową (tzw. earn-out) w zależności od uzyskiwanych przez Dunamenti Tűzvédelem wyników za lata 2015-2017, przypomniano.

"Zgodnie z planem i zawartą na początku lipca 2015 roku umową warunkową, dziś zrealizowaliśmy ostatni przewidziany w umowie krok finalizujący przejęcie Dunamenti Tűzvédelem - zamknięcie finansowe. Od lipca 2015 roku rozwijamy proces cross-sellingu w Polsce i na Węgrzech, ale również w pozostałych krajach działania Grupy Mercor. Rozszerzyliśmy ofertę Grupy Mercor o produkty węgierskiej spółki, takie jak: farby pęczniejące Polylack W oraz zabezpieczenia dylatacji i przejść instalacyjnych. Będziemy systematycznie rozszerzać ofertę o kolejne produkty. Wyniki Dunamenti Tűzvédelem konsolidujemy od trzeciego kwartału naszego roku obrotowego 2015/2016, czyli od października 2015. W tym okresie węgierska spółka wypracowała sprzedaż na poziomie 4,9 mln zł, co stanowiło 9 proc. wzrostu przychodów naszej firmy w trzecim kwartale 2015/2016" - skomentował wiceprezes Grzegorz Lisewski, cytowany w komunikacie.

Dunamenti Tűzvédelem z siedzibą w Göd prowadzi działalność w zakresie biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych - w tym przede wszystkim ogniochronnych zabezpieczeń konstrukcji. Spółka jest liderem na rynku węgierskim (gdzie zlokalizowany jest także zakład produkcyjny), posiada również spółki zależne w Polsce, Czechach, na Słowacji i na Ukrainie.

10 lipca 2015 roku Mercor podpisał warunkową umowę nabycia 100 proc. akcji węgierskiej spółki. W październiku 2015 r. spółka Mercor SA otrzymała od Dunamenti TĹązvédelem, potwierdzenie spełnienia przez tę firmę wszystkich warunków zawieszających umowę nabycia przez Mercor 100% akcji, przypomniano.

Grupa Mercor celuje w ugruntowanie pozycji lidera w regionie Europy Środkowo-Wschodniej oraz umacnianie swojej pozycji jednego z głównych europejskich graczy na rynku biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2007 r.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)