Notowania

budownictwo
12.06.2018 10:25

MF: Konferencja uzgodnieniowa nt. projektu ustawy o FINN odbędzie się 18 VI

Warszawa, 12.06.2018 (ISBnews) - Konferencja uzgodnieniowa na temat projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości (FINN) - tzw. polskich REIT-ach - odbędzie się w poniedziałek, 18 czerwca, w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii (MPiT), podało Ministerstwo Finansów.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Uprzejmie zapraszam przedstawicieli zainteresowanych instytucji na konferencję uzgodnieniową w sprawie projektu ustawy o firmach inwestujących w najem nieruchomości (UD 370), która odbędzie się w dniu 18 czerwca 2018 r. (poniedziałek) o godz. 9.00, w gmachu Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii" - napisał resort finansów w zaproszeniu.

Zaproszenie zostało skierowane do 14 instytucji.

W ub. tygodniu "Rzeczpospolita" podała, że Ministerstwo Finansów pracuje nad kolejną wersją projektu ustawy o FINN po tym, jak obecny projekt nie spotkał się z przychylnym przyjęciem w trakcie konsultacji publicznych, które się właśnie zakończyły.

Resort chce, aby FINN mogły być spółki akcyjne inwestujące tylko w nieruchomości mieszkaniowe. Zachętą mają być preferencje w podatku dochodowym od osób prawnych oraz osób fizycznych.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz