Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
31.07.2018 15:17

MF planuje tylko przetarg zamiany obligacji w sierpniu br.

Ministerstwo Finansów nie planuje przeprowadzenia przetargu obligacji hurtowych w sierpniu, tylko zorganizuje jeden przetarg zamiany, podał resort. Zaplanowano go na 23 sierpnia. Natomiast przetargi sprzedaży bonów skarbowych nie są planowane, podano także. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Na przetargu zamiany zaplanowanym na 23 sierpnia resort będzie chciał odkupić papiery serii: OK1018, WZ0119 i OK0419, oferując w zamian (w transakcji bezgotówkowej) obligacje serii OK0720 / PS0123 / WZ0524/ WS0428 / WZ0528, podano także.

"Zgodnie z planem kwartalnym, w sierpniu planowany jest jeden przetarg. Będzie nim przetarg zamiany, który odbędzie się 23 sierpnia. W czerwcu wzrost zadłużenia w obligacjach na rynku krajowym wyniósł 0,9 mld zł i, jako że nie były organizowane przetargi sprzedaży, wynikał głównie ze sprzedaży obligacji detalicznych. Był on wypadkową przede wszystkim wzrostu zadłużenia wobec banków krajowych o 5,3 mld zł i spadku zadłużenia wobec nierezydentów o 4,6 mld zł, przy niemal niezmienionej kwocie zadłużenia wobec krajowych inwestorów pozabankowych" - napisał wiceminister finansów Piotr Nowak w komentarzu do danych o podaży.

"Do końca lipca sfinansowane zostało 67% tegorocznych potrzeb pożyczkowych wynikających z ustawy budżetowej. Jednocześnie na przetargach zamiany prefinansowane zostało 6,6 mld zł potrzeb pożyczkowych 2019 roku. Na rachunkach budżetowych znajduje się ok. 45 mld zł" - poinformował także Nowak.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz