Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
MF: Rząd przyjął Konstytucję Biznesu m.in. z ulgą na start dla firm

MF: Rząd przyjął Konstytucję Biznesu m.in. z ulgą na start dla firm

Rząd przyjął dziś Konstytucję Biznesu, m.in. z ulgą na start dla początkujących przedsiębiorców, poinformowało Ministerstwo Finansów.

"Rząd przyjął #KonstytucjaBiznesu: m.in. co nie jest prawem zabronione, jest dozwolone, ulga na start dla początkujących przedsiębiorców, ustawa dla inwestorów zagranicznych oraz powołanie Rzecznika #MŚP" - napisał resort na swoim portalu na Twitterze.

Pod koniec października wicepremier Mageusz Morawiecki zapowiadał, że Konstytucja Biznesu trafi pod obrady Rady Ministrów w ciągu 2-3 tygodni. Podkreślał, że będzie to największa zmiana prawa gospodarczego od dwudziestu kilku lat.

Prezentując "Konstytucję dla Biznesu" w listopadzie ub.r. Morawiecki zapowiadał, że będzie ona przewidywała likwidację numeru identyfikacyjnego REGON oraz liczne uproszczenia podatkowe. Ma też zakładać także m.in. że działalność na najmniejszą skalę będzie mogła być prowadzona bez konieczności rejestracji, a nowe firmy przez 6 miesięcy miałyby nie opłacać składek na ubezpieczenie społeczne.

 

ISB
Czytaj także
Polecane galerie