Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
31.12.2018 12:26

MF zaoferuje obligacje za 20-30 mld zł na 4-6 przetargach sprzedaży w I kw.

Ministerstwo Finansów (MF) zorganizuje 4-6 przetargów sprzedaży obligacji skarbowych w I kw. 2019 r., oferując papiery o łącznej wartości 20-30 mld zł, podał resort. Możliwe są także maksymalnie 2 przetargi zamiany obligacji, podano także.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W styczniu przetarg [zamiany] nie jest planowany, możliwe do dwóch przetargów w lutym lub w marcu (przeprowadzenie uzależnione od sytuacji budżetowej i rynkowej) - do odkupu byłyby oferowane obligacje zapadające w 2019 r." - czytamy w komunikacie.

Szczegółowe informacje związane z ofertą bonów skarbowych będą podawane w miesięcznych planach podaży skarbowych papierów wartościowych, podano także.

W zakresie finansowania zagranicznego możliwe są emisje publiczne obligacji na rynkach zagranicznych, wpływy z kredytów z międzynarodowych instytucji finansowych w wysokości 0,2 mld euro, możliwe są także emisje obligacji w formule private placement, poinformował również resort.

"Wstępnie szacujemy, że ponad jedna czwarta przyszłorocznych potrzeb pożyczkowych została prefinansowana w roku bieżącym. Stan środków na koniec roku będzie wyraźnie przekraczał 20 mld zł. Ostateczne wartości będą znane po zamknięciu roku budżetowego" - napisał wiceminister finansów Piotr Nowak w komentarzu do planów podaży papierów skarbowych.

"Szacujemy, że w 2018 r. osiągnęliśmy zakładany w strategii zarządzania długiem cel obniżenia udziału długu w walutach obcych poniżej 30%" - poinformował także Nowak.

Wiceminister wskazał też, że w listopadzie banki krajowe zwiększyły swoje zaangażowanie w krajowe obligacje skarbowe o 0,7 mld zł, przy niemal niezmienionym zaangażowaniu inwestorów zagranicznych i krajowych inwestorów pozabankowych.

Tagi: finanse, bankowość, forex, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
31-12-2018

emerytI właśnie tak PiS Polskę zadłuża. Potrzeba na 500+, na zrównoważenie budżetu z tytułu braku wpływu pieniądzy z akcyzy na energę elektryczną.

Rozwiń komentarze (1)