Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rekordowa sprzedaż Dom Development. Akcje dewelopera najdroższe od lat

2
Podziel się

Bank ziemi grupy pozwala na budowę ponad 7 tysięcy mieszkań.

Rekordowa sprzedaż Dom Development. Akcje dewelopera najdroższe od lat
(Wasyluk/REPORTER)
bDTprfVN

To świetny rok dla jednego z największych deweloperów w Polsce. Dom Development po pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku zarobił blisko 3-krotnie więcej niż w tym samym okresie 2015 roku. Wyniki doceniają inwestorzy giełdowi, którzy liczą na jeszcze więcej.

Dom Development tylko w okresie od lipca do września zarobił "na czysto" 16,83 mln zł przy sprzedaży (głównie związanej z deweloperką) na poziomie 218 mln zł. W porównaniu z tym samym okresem poprzedniego roku zyski wzrosły o 75 proc. z 9,55 mln zł. Był to rekordowy czas, bo spółce udało się sprzedać w trzy miesiące 705 lokali - o 4 więcej niż w drugim kwartale i o 65 w porównaniu do wyniku sprzed roku.

Skąd tak wyraźny skok? - Sprzyja nam szereg czynników rynkowych, m.in. niskie stopy procentowe i rosnący poziom oszczędności Polaków - komentuje Jarosław Szanajca, prezes Dom Development. Jak dodaje, trzeci kwartał był kolejnym okresem tego roku, w którym spółka odnotowała wysoki, sięgający 40 proc., udział klientów płacących gotówką za mieszkania.

bDTprfVP

Licząc od początku roku, czyli w ciągu 9 miesięcy, zyski dewelopera przekraczają 40 mln zł, czyli są blisko 3-krotnie wyższe niż w pierwszych trzech kwartałach 2015 roku. Spółka w tym roku sprzedała już 2021 lokali, a w tym czasie wprowadziła do realizacji 15 projektów, obejmujących łącznie 2332 lokale. W efekcie na koniec września w ofercie miała łącznie 2665 lokali w 19 lokalizacjach (16 warszawskich i 3 wrocławskich).

Dom Development szykuje kolejne inwestycje. - W odpowiedzi na potrzeby rynkowe stale powiększamy ofertę i rozbudowujemy bank ziemi, zachowując jednocześnie bezpieczną sytuację gotówkową i niskie zadłużenie. W okresie trzech kwartałów 2016 roku zakupiliśmy nowe grunty o potencjale budowy około 2800 lokali, w zróżnicowanych lokalizacjach, co zwiększa nasz bank ziemi do ponad 7 tysięcy lokali i pozwala utrzymywać zróżnicowaną ofertę - podkreśla prezes Szanajca.

Dom Development - jeden z największym deweloperów mieszkaniowych w Polsce - jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2006 roku. Po notowaniach akcji widać, że tegoroczne niezłe wyniki znajdują uznanie wśród inwestorów. Od początku roku ich wartość wzrosła o 20 proc. do ponad 60 zł za sztukę. Tak drogie nie były od lat.

Cena akcji Dom Development na przestrzeni ostatnich 10 lat

bDTprfWq
giełda
wiadomości
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(2)
rozczarowany
4 lata temu
Pauperyzacja, po 37 latach pracy dostane tyle samo podwyżki co nierób po 20 latach lub mniej.
ewa
4 lata temu
W roku 2020 szatan zostanie zniszczony do czwartego pokolenia ! ! ! Polacy ocaleją ! Polska od Atlantyku po Ocean Spokojny !