Notowania

mmd
11.06.2015 09:39

Milestone jest trzeci pod względem zaangażowania TFI na NewConnect

Spółka osiągnęła na koniec 2014 r. 8,2 mln zł wartości rynkowej akcji w portfelach czterech funduszy inwestycyjnych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(AlexRaths/iStockphoto)

Milestone Medical osiągnął na koniec 2014 r. 8,2 mln zł wartości rynkowej akcji w portfelach czterech funduszy inwestycyjnych, zarządzanych przez dwa towarzystwa funduszy inwestycyjnych. Oznacza to, że akcje spółki były trzecią najpopularniejszą inwestycją w spółkę notowaną na rynku NewConnect wśród zarządzających funduszami w Polsce, podała spółka.

- Doceniamy ciągłe wsparcie oraz zaufanie w nasz model biznesowy i strategię rozwoju, jakie otrzymaliśmy od zarządzających funduszami w Polsce. Dzięki pozyskanemu kapitałowi mogliśmy ukończyć proces ubiegania się o znak CE i pozwolenie na sprzedaż systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych w Unii Europejskiej, a także kontynuować prowadzone badania kliniczne systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego w Stanach Zjednoczonych - powiedział prezes Leonard Osser, cytowany w komunikacie.

Przypomniał, że obecnie spółka koncentruje się na realizacji swojego najważniejszego celu, jakim jest finalizacja procesu rejestracji obu urządzeń przez Amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (ang. FDA - Food and Drug Administration) oraz przeprowadzenie pełnego procesu komercjalizacji naszych medycznych systemów w Europie i Stanach Zjednoczonych.

- Wierzymy, że planowane przeniesieniem notowań spółki z rynku NewConnect na rynek regulowany warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych pomoże dodatkowo zwiększyć świadomość spółki na rynku kapitałowymi liczbę potencjalnych inwestorów instytucjonalnych - podsumował Osser.

Notowania tygodniowe Milestone Medical

Milestone Medical, Inc. opracowała sterowane komputerowo, bezbolesne medyczne systemy dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz iniekcji dostawowych oparte na opatentowanej technologii firmy Milestone Scientific Inc. Opracowanie systemu dozowania znieczulenia zewnątrzoponowego oraz systemu iniekcji dostawowych zostało zakończone. Obecnie firma czeka na wydanie zezwolenia na wprowadzenie na rynek obu systemów na terenie Stanów Zjednoczonych. Spółka otrzymała znak CE i pozwolenie na sprzedaż obu systemów w Unii Europejskiej.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: mmd, giełda, wiadomości, wiadmomości, kraj, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz