Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
21.11.2018 09:32

ML System chce większego udziału eksportu w sprzedaży; backlog na br. 114 mln zł

Wartość portfela zamówień ML System na 2018r. wynosi 114 mln zł, podała spółka. Jej zarząd liczy, że m.in. współpraca z lokalnymi partnerami w szybkim tempie przełoży się na większy udział eksportu w ogólnej sprzedaży.

Podziel się
Dodaj komentarz

"W 2017 r. udział sprzedaży zagranicznej w przychodach ML System był znacznie poniżej 1%. Na koniec III kwartału 2018 r. wzrósł do poziomu blisko 2%. W kolejnych kwartałach firma zamierza zintensyfikować działania zmierzające do wzrostu przychodów z eksportu" - czytamy w komunikacie.

W grupie krajów, zdefiniowanych w strategii rozwoju jako najbardziej perspektywiczne, znajduje się Norwegia, Szwecja, Dania, Niemcy, Włochy, Francja, Chorwacja, Belgia, Hiszpania, Wielka Brytania i Irlandia. Dzięki podpisaniu umowy dystrybucyjnej relatywnie największą rozpoznawalnością spółka cieszy się w Australii i Nowej Zelandii. W USA natomiast doszło do podpisania listu intencyjnego z potencjalnym dystrybutorem.

"ML System planuje rozwój sprzedaży eksportowej w oparciu o współpracę z lokalnymi partnerami, tj. firmami wykonawczymi, szczególnie specjalizującymi się w montażu fasad aluminiowo-szklanych lub fotowoltaicznych, biurami projektowymi oraz architektami" - czytamy dalej.

Na wybranych rynkach firma będzie mieć swoich przedstawicieli, zatrudnionych w ML System. W Niemczech z kolei, ze względu na specyfikę tego rynku, spółka dostrzega szansę wzrostu w oparciu o model OEM (produkty byłyby wytworzone przez ML System, ale sprzedawane pod inną marką), wskazała spółka.

"Liczymy, że pierwsza, większa dostawa do Australii nastąpi jeszcze w tym roku. W ostatnim czasie otrzymaliśmy zapytania również z Arabii Saudyjskiej oraz zrealizowaliśmy sprzedaż do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Mamy nadzieję, że efektem certyfikacji produktów oraz prowadzonych rozmów z partnerami będzie uruchomienie sprzedaży za granicą w większej skali już w 2019 r. Istotnym wsparciem w realizacji tego celu będzie kapitał pozyskany od inwestorów w ramach IPO" - powiedział prezes Dawid Cycoń, cytowany w komunikacie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży ML System sięgnęły 86,43 mln zł w I-III kw. 2018 r. wobec 25,45 mln zł rok wcześniej.

ML System S.A. to wyspecjalizowana spółka technologiczna, oferująca innowacyjne rozwiązania fotowoltaiczne zintegrowane z budownictwem (BIPV). Produkty ML System stanowią atrakcyjną alternatywę dla tradycyjnych materiałów budowlanych. Spółka jest liderem w swojej branży na rynku polskim. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2018 r.

Tagi: energetyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz