Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
20.10.2017 11:32

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w Rumunii

Podziel się
Dodaj komentarz

MLP Bucharest West SRL, spółka zależna MLP Group, wybuduje nowy park logistyczny w Rumunii, poinformowała spółka. Inwestycja powstanie w pobliżu Bukaresztu na działce liczącej ponad 18,8 hektara. Docelowo obiekty będą oferowały około 80 tys. m2 powierzchni magazynowej.

"MLP Bucharest West SRL - spółka zależna MLP Group S.A. zarejestrowana w Rumunii - podpisała umowę dotyczącą zakupu gruntu na rynku rumuńskim w pobliżu Bukaresztu. Na nabytej działce o powierzchni 18,8 ha planowana jest budowa parku logistycznego MLP Bukareszt, którego docelowa łączna powierzchnia najmu powierzchni magazynowej wyniesie około 80 tys. m2. Aktualnie opracowywany jest szczegółowy projekt zagospodarowania terenu. Zarząd MLP Group zakłada, że pierwsi najemcy wprowadzą się do parku logistycznego w 2018 r." - czytamy w komunikacie.

"Działalność magazynowa w Rumunii koncentruje się głównie na okolicach Bukaresztu i dlatego właśnie tam zdecydowaliśmy się na zakup gruntu. Popyt na nowoczesne powierzchnie jest na satysfakcjonującym poziomie. Z tego względu jesteśmy przekonani, że nasza oferta magazynowa spotka się dużym zainteresowaniem najemców. Ciągle strategicznymi kierunkami rozwoju pozostaje Polska i Niemcy" - stwierdził prezes Radosław T. Krochta, cytowany w materiale.

MLP Bukareszt będzie miał bezpośredni dostęp z obwodnicy Bukaresztu, i będzie zlokalizowany pomiędzy dwoma europejskimi trasami: E70 (droga krajowa nr 6: Lugoj - Bukareszt) i E60 (droga krajowa nr 1: Brasov - Bukareszt), podano również.

MLP Group jest deweloperem powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz