Notowania

sesja w azji
30.12.2014 08:40

Mocne spadki na giełdzie w Japonii. Czas na korektę?

Kurs bił nie tak dawno ponad 7-letnie rekordy.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Xinhua / eyevine/EAST NEWS)

Mocna wyprzedaż na giełdzie w Japonii. Spadkowo było też na większości parkietów Azji, choć już w znacznie mniejszej skali. Jutro ważne dane dla inwestorów z Chin.

Japoński Nikkei225 stracił dziś 1,5 procent. To druga z rzędu spadkowa sesja na indeksie. Nastroje wśród tamtejszych inwestorów były z każdą godziną coraz gorsze. Jeszcze na starcie handlu kurs był zaledwie 0,1 procent pod kreską. Mamy więc do czynienia z kolejną korektą.

Zmiany wartości indeksów Nikkei225 i Shanghai Composite Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dużo spokojniejszy przebieg miała sesja w Chinach. Indeks giełdy w Szanghaju przez prawie cały dzień kręcił się w okolicach poprzedniego zamknięcia. W tym przypadku inwestorzy idą za ciosem i żadna głębsza korekta na razie się nie zapowiada.

Niewiadomą pozostaje jedynie reakcja na jutrzejsze istotne dane z przemysłu. Dane sprzed kilku dni pokazały, że zyski w przemyśle w listopadzie spadły najmocniej od 2 lat. Negatywna tendencja powinna być również widoczna po jutrzejszej publikacji indeksu PMI. Analitycy szacują, że wartość wskaźnika spadnie poniżej 50 punktów, które stanowią granicę pomiędzy rozwojem, a kurczeniem się sektora.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: sesja w azji, giełda, wiadomości, gospodarka, komentarze giełdowe, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz