Notowania

górnictwo
14.10.2016 08:47

MOL chce inwestować ok. 1,5 mld USD co 5 lat w chemii i petrochemii

Podziel się
Dodaj komentarz

W nowej długoterminowej strategii do roku 2030 MOL zakłada przeznaczanie ok. 1,5 mld USD na inwestycje w sektorze chemicznym i petrochemicznym co 5 lat, podała spółka.

"MOL wierzy, że logicznym krokiem w ramach obranej strategii dywersyfikacji działalności paliwowej są kolejne inwestycje w łańcuchy wartości dodanej w sektorze petrochemicznym i chemicznym, a jednocześnie dalsza koncentracja na zintegrowanej działalności w segmencie downstream. W rezultacie, w ramach rozwoju w sektorze chemicznym i petrochemicznym, MOL planuje co 5 lat - do roku 2030 - przeznaczać około 1,5 mld dolarów na projekty w regionie Europy Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

Koncern zamierza również zwiększyć zużycie surowców petrochemicznych do 3 mln ton oraz wprowadzać na rynek nowe grupy produktów.

"Inwestycje w sektorze chemicznym i petrochemicznym powinny bazować na wykorzystaniu przez rafinerie MOL węglowodorów, stanowiąc w ten sposób kontynuację realizacji bieżącej strategii firmy, polegającej na pogłębianiu integracji działalności downstream z łańcuchem wartości, przy jednoczesnym przesunięciu w kierunku półproduktów oraz produktów specjalistycznych" - czytamy dalej.

Węgierski koncern MOL prowadzi działalność w zakresie wydobycia i przerobu ropy naftowej (aktywa produkcyjne ma w 8 krajach, posiada też 4 rafinerie i 2 jednostki petrochemiczne). Od 2004 r. jest notowany na warszawskiej giełdzie.

Tagi: górnictwo, hutnictwo, chemia, farmacja, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz