Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Decyzja S&P to znak, że polityka gosp. idzie we właściwym kierunku

1
Podziel się:

Warszawa, 13.10.2018 (ISBnews) - Podwyższenie przez S&P Global Ratings ratingów Polski - w tym ratingu dla długoterminowych zobowiązań w walucie zagranicznej do A- z BBB+ - można traktować jako znak drogowy, że polityka społeczna i gospodarcza polskiego rządu idzie we właściwym kierunku, uważa premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki: Decyzja S&P to znak, że polityka gosp. idzie we właściwym kierunku

"Patrzę na to jak na znak drogowy, że nasza polityka społeczna, gospodarcza idzie we właściwym kierunku" - powiedział Morawiecki w wywiadzie dla TVP Info.

"Ta instytucja, która dwa i pół roku temu mówiła, że nasze instytucje finansowe, że nasza polityka gospodarcza idzie w złym kierunku, teraz potwierdziła tym podniesieniem ratingu, że jesteśmy na bardzo dobrej ścieżce, że zarządzamy podatkami, uszczelnieniem podatków, praworządnością, instytucjami naszego kraju we właściwy sposób" - dodał premier.

Wczoraj wieczorem S&P Global Ratings podwyższył długoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia dla Polski w walucie obcej do A- z poziomu BBB+ oraz długoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej do A z A-. Perspektywa ratingów została zmieniona na stabilną z pozytywnej.

Jednocześnie agencja podwyższyła krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej do A-1 z poziomu A-2 oraz podtrzymała krótkoterminowy rating dla długu w walutach obcych na poziomie A-2.

W kwietniu br. S&P Global Ratings podniósł perspektywę ratingów do pozytywnej ze stabilnej, podtrzymując jednocześnie długo- i krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia dla Polski w walucie obcej na poziomie BBB+/A-2 oraz długo- i krótkoterminowy rating ryzyka kredytowego zadłużenia w walucie krajowej na poziomie A-/A-2.

W styczniu 2016 r. S&P obniżył suwerenny rating kredytowy Polski w walucie obcej do 'BBB+' z 'A-' z perspektywą negatywną. Jednocześnie długo- i krótkoterminowa ocena w walucie lokalnej została obniżona do "A-/A-2" z "A/A-1". Krótkoterminowa ocena kredytowa w walucie obcej została potwierdzona na poziomie "A-2". Perspektywę określono jako negatywną.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Zdzichu
6 lat temu
Zakłamany bankster! Kiedy rating szedł w dół, to była to decyzja polityczna! A teraz idziemy w dobrym kierunku?