Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Morawiecki: Dochody budżetu z PIT rosną dzięki dobrej sytuacji na rynku pracy

0
Podziel się:
Morawiecki: Dochody budżetu z PIT rosną dzięki dobrej sytuacji na rynku pracy

Wzrost dochodów budżetowych z podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) jest wynikiem poprawy na rynku pracy, uważa wicepremier Mateusz Morawiecki.

"Dobra sytuacja na rynku pracy sprawiła, że mamy bardzo dobry przyrost z podatku PIT. To wynik m.in. wysokiego przyrostu miejsc pracy w przemyśle" - powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Resort finansów podał dziś, że w okresie 9 miesięcy br. dochody z PIT były wyższe o 8,3% r/r (tj. ok. 2,9 mld zł).

Eurostat podał dziś, że Wyrównana sezonowo stopa bezrobocia w Polsce spadła do 4,6% we wrześniu br. wobec 4,7% w poprzednim miesiącu. Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) skomentowało na Twitterze, że tym samym Polska znalazła się w "top 6" krajów UE z najniższym bezrobociem.

Stopa bezrobocia mierzona jako odsetek bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wobec całości cywilnej ludności aktywnej zawodowo, wyniosła na koniec września br. 6,8%.

"W przypadku podatku CIT myśmy obniżyli go dla małych firm. Tymczasem mamy przyrost o 17% w ciągu 2 lat i 13% w ciągu jednego roku. Mamy pierwsze sukcesy w CIT od 10 lat" - powiedział także Morawiecki podczas konferencji.

Resort podał dziś, że w ciągu 9 miesięcy br. dochody budżetu z podatku dochodowego od osób prawnych (CIT) były wyższe o 12,6% r/r (tj. ok. 2,5 mld zł).

forex
giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)