Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Mostostal Warszawa pozywa skarb państwa. Żąda 100 mln zł

34
Podziel się:

Skarb państwa jest tu reprezentantem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Roboty budowlane na autostradzie.
Roboty budowlane na autostradzie. (Łukasz Szelag/REPORTER/EAST NEWS)

Po raz kolejny Mostostal Warszawa pozywa skarb państwa. Tym razem domaga się około 100 mln zł za problemy jakie pojawiły się przez GDDKiA przy budowie jednego z odcinków autostrady A4 w Rzeszowie.

Zarząd Mostostal Warszawa poinformował, że wraz z partnerem z konsorcjum złożył w Sądzie Okręgowym w Warszawie pozew przeciwko skarbowi państwa. Dokładniej chodzi o Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, od której spółki chcą blisko 100 mln zł odszkodowania.

W oficjalnym komunikacie Mostostal Warszawa pisze o kwocie 98 mln 585 tys. 371,80 zł plus odsetki ustawowe za 2015 rok oraz od dnia 1 stycznia 2016 do dnia zapłaty.

Roszczenia dotyczą budowanego przez konsorcjum w latach 2010-2012 odcinka autostrady A-4 Rzeszów Centralny - Rzeszów Wschód. Blisko 100 mln zł ma pokryć straty, jakie poniosły budowlane spółki przez problemy jakie pojawiały się przez GDDKiA w trakcie wykonywania umowy.

O co dokładniej chodzi? Tego krótki komunikat Mostostalu nie zdradza. Biuro prasowe też na razie milczy w tej sprawie.

Zobacz także: Polimex-Mostostal walczy z GDDKiA. Chodzi nie tylko o autostradę A2

W związku z odcinkiem autostrady A-4 Rzeszów Centralny - Rzeszów Wschód toczy się już jedno postępowanie przed sądem, rozpoczęte w połowie 2012 roku. Tu spór jest o ponad 200 mln zł. Chodziło m.in. o zwiększenie wynagrodzenia umownego za wykonywane prace i zwrot potrąconych przez GDDKiA kar.

Według danych z końca września spółka Mostostal Warszawa brała udział w 25 różnych postępowaniach sądowych. Opiewają one łącznie na 854 mln zł wierzytelności i 363 mln zł zobowiązań.

Z powództwa Mostostalu wobec tylko GDDKiA toczy się aktualnie 7 spraw.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(34)
podwykonawca
6 lat temu
Najwyższy czas aby takie Firmy jak Mostostal Warszawa znikneły z rynku usług. To są złodzieje u których już prawie nikt nie chce pracować , to wpadli na pomysł jak tu teraz oszukać Państwo .Nich CBA rozwali tą tą bandę aby więcej nikogo nie oszukali .
Ratownick
6 lat temu
Ale się pisowskie buractwo gotuje :) Zobaczycie ile dostaniecie od Jarosława jak gospodarka zacznie zwalniać :) Będzie bolał tyłek jak ukrócą pińceplusy i ryntki :) Bieda musi zrozumieć,że wtedy mieć będzie jeśli bogatemu będzie się opłaciło płacić podatki .... Już teraz emeryci widzą , że na władzy PiS wyszli jak Zabłocki na mydle bo emerytura taka sama a ceny mocno w górę... Ludzie głupi nie są i widzą , że jak wtedy "kradli" to stać ich było na więcej...a teraz jak "nie kradną" to stać ich na mniej.... A może "kradną" jeszcze więcej ?? Misiewicze i Rydzyki drogo kosztują....
Arttuurroo
6 lat temu
I wy jesteście wirtualną Polską tylko gdzie w berlinie
Arttuurroo
6 lat temu
I CO JESZCZE ZABLOKUJESZ ŚMIECIU
Arttuurroo
6 lat temu
ZŁODZIEJE JAK PO
...
Następna strona