Notowania

budownictwo
05.02.2018 18:06

Mostostal Warszawa został wezwany do zapłaty 204,1 mln zł kar umownych

Mostostal Warszawa otrzymał z sądu okręgowego pozew złożony przez Uniwersytet w Białymstoku, w którym powód domaga się zasądzenia od Mostostalu 204,1 mln zł wraz z ustawowymi odsetkami, tytułem kar umownych, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Powód domaga się zapłaty należności z tytułu kary umownej za opóźnienia w usuwaniu przez pozwanego wad w zakresie zrealizowanych na rzecz Uniwersytetu w Białymstoku umów na budowę Instytutu Biologii oraz Wydziału Matematyki i Informatyki wraz z Uniwersyteckim Centrum Obliczeniowym oraz budowę Wydziału Fizyki oraz Instytutu Chemii" - czytamy w komunikacie.

Umowy zostały zawarte 26 stycznia 2011 roku. Łączna wartość kontraktów wyniosła 168,72 mln zł brutto, przypomniano także.

"Spółka po dokonaniu analizy treści pozwu kwestionuje w całości zasadność roszczeń zgłaszanych przez powoda" - podkreślono w komunikacie.

Mostostal Warszawa S.A. jest aktywny we wszystkich podstawowych sektorach branży budowlanej, a zakres usług obejmuje generalne wykonawstwo inwestycji oraz realizację projektów "pod klucz" dla partnerów krajowych i zagranicznych. Spółka debiutowała na GPW w 1993 r. Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 1,4 mld zł w 2016 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz