Notowania

budownictwo
10-08-2018 (16:32)

Mostostal Zabrze sprzedał nieruchomości Wytwórni Konstrukcji Stalowych

Mostostal Zabrze podpisał z podmiotem zewnętrznym umowę sprzedaży nieruchomości zabudowanej Wytwórnią Konstrukcji Stalowych, zlokalizowanej w Czechowicach-Dziedzicach, za łączną cenę sprzedaży 7,65 mln zł netto, podała spółka.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Transakcją sprzedaży objęto:

1.prawo użytkowania wieczystego nieruchomości położonej przy ul. Traugutta 352 w Czechowicach-Dziedzicach o łącznym obszarze 2,16 ha,

2.prawo własności budynków i budowli hale produkcyjne, magazyny, biurowiec i inne budynki wraz z infrastrukturą towarzyszącą,

  1. maszyny i urządzenia znajdujące się na przedmiotowej nieruchomości" - czytamy w komunikacie.

Wartość sprzedanych aktywów w księgach rachunkowych emitenta wyniosła 6,88 mln zł, podano także.

Jak wyjaśnia spółka, zawarcie przedmiotowej umowy sprzedaży jest konsekwencją działań związanych z optymalizacją majątku i reorganizacją grupy kapitałowej Mostostal Zabrze, realizowanych w ramach przyjętych kierunków rozwoju na lata 2018-2020.

"Sprzedaż nieruchomości - WKS-u w Czechowicach-Dziedzicach oraz reorganizacja i koncentracja całej działalności Wytwórni Konstrukcji Stalowych w dwóch lokalizacjach: Kędzierzynie-Koźlu i Częstochowie pozwoli na obniżenie kosztów stałych grupy, a także na wzrost efektywności działalności w tym obszarze i jednocześnie nie wpłynie na zmniejszenie przychodów grupy kapitałowej Mostostal Zabrze" - podsumowano w komunikacie.

Mostostal Zabrze realizuje inwestycje budowlane dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego, hutniczego, motoryzacyjnego, energetyki, budownictwa związanego z ochroną środowiska, obiektami użyteczności publicznej oraz infrastrukturą komunikacyjną. Produkuje i zajmuje się montażem konstrukcji stalowych oraz wykonuje specjalistyczne prace montażowe w sektorze energetycznym. W 2016 r. spółka miała 792,31 mln zł skonsolidowanych przychodów.

 

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz