Notowania

budownictwo
21.05.2018 09:38

Murapol kupi nieruchomości w Krakowie pod 466 mieszkań za 28,9 mln zł netto

Murapol Projekt 46 Sp. z o.o. - spółka zależna Murapolu - zawarł z Zakładem Wykonawstwa Sieci Elektrycznych Kraków umowy nabycia dwóch nieruchomości przy ul. Pachońskiego w Krakowie za łącznie ok. 28,9 mln zł netto, podała spółka. Nieruchomości zostaną przeznaczone pod budowę 466 mieszkań.

Podziel się
Dodaj komentarz

Murapol Projekt 46 zawarł umowę nabycia:

- nieruchomości I o łącznej powierzchni 8 315 m2, na podstawie której nabył prawo użytkowania wieczystego gruntu oraz własność posadowionych nań budynków wraz z przeniesieniem prawomocnego pozwolenia na budowę za cenę ok. 9 mln zł netto;

- nieruchomości II o łącznej powierzchni 12 780 m2 , w treści której strony zobowiązały się do zawarcia w terminie do 19 sierpnia 2019 r. umowy przyrzeczonej, na podstawie której Kupujący nabędzie prawo użytkowania wieczystego gruntu i własność posadowionych budynków za cenę ok. 19,9 mln zł netto, podano w komunikacie.

"Zawarcie umowy przyrzeczonej nastąpi pod warunkiem uzyskania zamiennego pozwolenia na budowę w terminie do 30 lipca 2019 r., przy czym w przypadku nieskorzystania przez kupującego z ww. warunku termin na zawarcie umowy przyrzeczonej został określony do dnia 30 sierpnia 2019 r." - czytamy dalej.

Spółka zawarła również przedwstępną warunkową umowę sprzedaży części nieruchomości 1, w treści której strony zobowiązały się do zawarcia umowy przyrzeczonej, na podstawie której sprzedający odkupi od Murapol Projekt 46 prawo użytkowania wieczystego gruntu wraz własnością posadowionych budynków za cenę 0,1 mln zł netto pod warunkiem skutecznego nabycia przez kupującego prawa użytkowania wieczystego nieruchomości 1, nieuzyskania zamiennego pozwolenia na budowę w terminie do 31 grudnia 2019 r., uzyskania ostatecznej, prawomocnej decyzji podziałowej działek oraz niezawarcia umowy przyrzeczonej nieruchomości 2. Stronom umowy warunkowej zostało ponadto przyznane prawo odstąpienia od umowy warunkowej do dnia 20 września 2018 r., podano także.

Murapol planuje realizację na obu nieruchomościach projektów deweloperskich obejmujących budowę 466 lokali mieszkalnych, o łącznej powierzchni użytkowej mieszkalnej ok. 21 485 m2.

Murapol jest ogólnopolskim holdingiem inwestycyjnym działającym w obszarze budownictwa mieszkaniowego. Obecna oferta mieszkaniowa Grupy dostępna jest w kilkunastu miastach. Grupa Murapol podpisała 3 605 umów sprzedaży mieszkań w 2017 r.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
25-05-2018

JanSuper że Murapol podpisał taki kontrakt, teraz czekać tylko na realizację. Ja niedawno przeprowadziłem się z Warszawy do Krakowa. Potrzebowałem … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (1)